دوشنبه 28 خرداد 1397 09:59:55

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 35863

تاریخ انتشار : 04/10/1394 - 22:51

سامانه منحصربه‌فرد برای یگان پدافند روسیه

یکی از یگان‌های دفاع هوایی مستقر در شمال غرب روسیه، به سامانه ضد موشکی و توپ‌های ضد هوایی جدید و بی‌نظیر "پانتسیر – اس – 1" مجهز شد.

سامانه منحصربه‌فرد برای یگان پدافند روسیه

به گزارش سوادکوه آنلاین، سرگرد ایگور موگینوف سخنگوی فرماندهی منطقه نظامی غرب روسیه در این باره گفت: آموزش نیروهای کاربر سامانه پانتسیر پس از پایان عملیات هدف گیری و اجرای عملیات جنگی و آموزشی در میدان آموزشی "آشالوک" واقع در منطقه آستاراخان به پایان رسید و کاربران این سیستم آماده انجام عملیات نظامی برای دفاع از مرزهای هوایی در شمال غرب روسیه هستند.

پایگاه روسیا الیوم در این باره نوشت: سامانه "پانتسیر – اس – 1"در پایگاه مجموعه موشکی و توپخانه "تونگوسکا" طراحی شده است. این سیستم در دنیا کاملا بی نظیر است و می تواند کلیه حملات و تجاوزات هوایی با استفاده از جنگنده ها و سیستم های موشکی حال و آینده - به ویژه سلاح های هوشمند- را ناکام بگذارد. برد این سامانه تا 20 کیلومتر افقی و تا ارتفاع 15 کیلومتری است.
سرعت موشک این سامانه که از توپخانه و سیستم موشکی تشکیل می شود به 1300 متر در ثانیه می رسد و می تواند همزمان به چهار هدف شلیک کند. همچنین با بهره گیری از این سامانه، می توان اهداف زرهی سبک زمینی و دریایی را هدف قرار داد و سامانه مذکور در هنگام حرکت یا در موضع ثابت یا در توقف های کوتاه می تواند به اهداف خود شلیک کند.
دولت روسیه برای تأمین امنیت آسمان محل برگزاری المپیک زمستانی سوچی در سال 2014 از سامانه پانتسیر استفاده کرده بود.


منبع : العالم
دیدگاه شما در مورد : سامانه منحصربه‌فرد برای یگان پدافند روسیه

سامانه منحصربه‌فرد برای یگان پدافند روسیه

  • پربازدیدترین ها