یکشنبه 03 تیر 1397 13:32:36

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 35858

تاریخ انتشار : 04/10/1394 - 21:32

دستاوردهای میدانی مهم ارتش سوریه در لاذقیه

ارتش سوریه در نبرد با تروریست ها به دستاوردهای میدانی مهمی در حومه لاذقیه دست یافت.

دستاوردهای میدانی مهم ارتش سوریه در لاذقیه

به گزارش سوادکوه آنلاین، شبکه تلویزیونی المیادین گزارش داد: ارتش سوریه به دستاوردهای میدانی مهمی در حومه لاذقیه رسید.

به گزارش این شبکه، ارتش سوریه توانست دو کوه راهبردی النوبه و السید را در حومه شمال شرقی لاذقیه به کنترل خود درآورد. ارتش سوریه همچنین توانست بر بخش های زیادی از جاده لاذقیه-حلب سیطره یابد. این جاده شریان حیاتی گروه های مسلح برای جابجایی نیروها و محموله های تسلیحاتی است.

مجد لیلی گزارشگر این شبکه در گزارشی در این زمینه افزود: نیروهای ارتش سوریه در ورودی جنوبی غربی روستای سلمی در حومه لاذقیه قرار گرفته اند. مهم ترین تحول میدانی در این منطقه، سیطره ارتش سوریه بر دو کوه راهبردی النوبه و السید در این منطقه است. 

نیروهای پیاده ارتش سوریه توانستند به قله این کوه برسند. گروه های مسلح بارها تلاش کردند این کوه را به کنترل خود درآورند چرا که این گروه از اهمیت زیادی برای تامین امنیت نقل و انتقال گروه های مسلح برخوردار است. 

ارتش سوریه با این دستاورد توانست خط امدادی گروه های مسلح را میان دو منطقه جبل الترکمان و جبل الاکراد قطع کند. گروه های مسلح در زمان حضور خود در این مناطق استحکاماتی را ایجاد کرده بودند و از طریق این منطقه به مواضع ارتش و غیرنظامیان حمله می کردند. 

ارتش سوریه به پیشروی خود به سوی مناطق شرقی تا شهر جسرالشغور و بسته مرزهای این کشور با ترکیه ادامه می دهد.

افسر ارتش سوریه گفت: توانستیم بر سلسله کوه های النوبه و همه مزارع اطراف آن سیطره یابیم.

نیروی ارتش سوریه گفت: اهمیت کوه النوبه در این بوده که مشرف بر روستای سلمی است و با سیطره بر این کوه، خطوط امدادی گروه های مسلح قطع و حملات موشکی این گروه ها به شهر لاذقیه متوقف می شود.

گزارشگر این شبکه افزود: طرح آینده ارتش سوریه برای سیطره بر منطقه تل القصب و سد بارادون برای افزایش فشار بر گروه های مسلح است تا گروه های مسلح موجود در روستای سلمی در وضع دشواری قرار گیرند به طوری که خطوط متعدد امدادی به سوی این روستا قطع شده است و نیروهای سوری به غرب این روستا نزدیک شده اند.

 


منبع : باشگاه خبرنگاران
دیدگاه شما در مورد : دستاوردهای میدانی مهم ارتش سوریه در لاذقیه

دستاوردهای میدانی مهم ارتش سوریه در لاذقیه

  • پربازدیدترین ها