چهار شنبه 27 دی 1396 12:23:36

 

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 35853

تاریخ انتشار : 04/10/1394 - 19:55

آغاز تحويل سامانه اس 300 به ايران از اواسط ماه دی

یک مقام نظامی روس اعلام کرد تحویل نخستین محموله سامانه موشکی اس 300 به ایران، از اوایل سال جدید میلادی آغاز می‌شود.

آغاز تحويل سامانه اس 300 به ايران از اواسط ماه دی

به گزارش سوادکوه آنلاین، به نقل از خبرگزاری ایتارتاس، یک منبع نظامی در روسیه روز جمعه اعلام کرد تحویل سامانه موشکی اس سیصد به ایران ماه ژانویه آغاز می شود.

 
این منبع افزود: قرار است روند تحویل نخستین بخش از سامانه موشکی اس 300 به ایران ماه ژانویه (اواسط ماه دی) آغاز شود و ماه فوریه (اسفند) پایان یابد. ایران قرار است دومین بخش از این سامانه را ماه اوت (مرداد) یا سپتامبر (شهریور) سال 2016 دریافت کند. 
 
این منبع اعلام کرد بنابراین روسیه تعهدات خود را در زمینه تحویل سامانه موشکی اس سیصد به ایران اجرایی خواهد کرد و حدود 80 کارشناس ایرانی در زمینه نحوه استفاده از این سامانه در دانشکده نظامی و هوانوردی "موژایسکی" آموزش خواهند دید. 
 
بنا بر اعلام این منبع، برنامه آموزش کارشناسان چهار ماه به طول خواهد انجامید و هزینه آن بخشی از قرارداد است. پس از اتمام این روند، که ظاهرا در ماه مه (خرداد) خواهد بود ایرانی ها به کشورشان بازخواهند گشت.
 
دمیتری مدودف، رئیس جمهور وقت روسیه، سال 2010 میلادی تحویل سامانه موشکی به ایران را ممنوع کرد و به دنبال این تصمیم قرارداد دو کشور لغو و پیش پرداخت های ایران به این کشور بازگردانده شد. 
 
اما ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، سال 2015 ممنوعیت تحویل سامانه موشکی اس سیصد را به ایران لغو کرد و یک مقام شرکت صادرات تجهیزات دفاعی روستک روسیه اوایل نوامبر از ازسرگیری روند اجرای این توافقنامه خبر داد. 
 
ولادیمیر کوژین، دستیار رئیس جمهور روسیه، در امور همکاری‌های فنی و نظامی نیز این اطلاعات را تایید کرد.

 


منبع : باشگاه خبرنگاران
دیدگاه شما در مورد : آغاز تحويل سامانه اس 300 به ايران از اواسط ماه دی

آغاز تحويل سامانه اس 300 به ايران از اواسط ماه دی