سه شنبه 26 دی 1396 11:11:06

 

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 35847

تاریخ انتشار : 04/10/1394 - 17:51

قیمت نفت و طلا افزایش یافت

قیمت نفت در پایان معاملات امروز با افزایش ۵۳ سنتی به ۳۷ دلار و ۸۹ سنت در هر بشکه رسید و هر اونس طلا نیز با افزایش قیمت در برابر ۱۰۷۳ دلار معامله شد.

قیمت نفت و طلا افزایش یافت

به گزارش سوادکوه آنلاین، به نقل از رویترز، در حالی که تجار خود را برای یک هفته با نقدینگی پایین در بازار آماده می کردند، قیمت نفت دیروز ابتدا به بالای 38 دلار رسید، اما سپس عقب نشینی کرد و همچنان در نزدیکی پایین ترین رقم 11 سال اخیر باقی ماند. قیمت طلا نیز شاهد افزایش بود.

کاهش حجم ذخایر نفت خام آمریکا، کاهش فعالیت های حفاری و لغو ممنوعیت صادرات نفت این کشور به نفع نفت وست تگزاس اینترمدییت امریکا تمام شد و موجب شد که قیمت نفت خام آمریکا برای اولین بار در حدود یک سال گذشته موقتا از نفت برنت پیشی بگیرد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت، در پایان معاملات روز پنجشنبه با 53 سنت افزایش به 37 دلار و 89 سنت رسید. قیمت نفت برنت در روز سه شنبه به رقم 35 دلار و 98 سنت رسید که پایین ترین رقم 11 سال اخیر محسوب می شد.

قیمت نفت خام آمریکا نیز در پایان معاملات دیروز 60 سنت افزایش یافت و به 38 دلار و 10 سنت رسید. قیمت نفت خام آمریکا در این هفته بیش از 8 درصد افزایش داشت.

عوامل فنی نظیر لغو ممنوعیت صادرات نفت آمریکا موجب حمایت از قیمت نفت خام این کشور شده است.

در بازار طلا، پس از 2 روز کاهش، قیمت فلز زرد در معاملات روز قبل از کریسمس به دلیل کاهش ارزش دلار و ترمیم قیمت نفت شاهد افزایش بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا پس از کاهش 0.7 درصدی در 2 جلسه گذشته، دیروز 0.3 درصد افزایش داشت و به 1073 دلار و 60 سنت رسید.

بسیاری از مراکز مالی نقاط مختلف جهان روز جمعه به دلیل جشن کریسمس تعطیل هستند. برخی تا روز دوشنبه همچنان تعطیل خواهند ماند.

شاخص دلار، که معیار سنجش ارزش دلار در برابر سبد ارزهای جهانی است، روز پنجشنبه برای چهارمین جلسه در 5 جلسه اخیر کاهش یافت که ناشی از انتشار آمارهای پر فراز و نشیب اخیر از اقتصاد آمریکا بود.


منبع : تسنیم
دیدگاه شما در مورد : قیمت نفت و طلا افزایش یافت

قیمت نفت و طلا افزایش یافت