دوشنبه 28 خرداد 1397 19:48:23

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 35846

تاریخ انتشار : 04/10/1394 - 17:32

حمله سایبری گسترده به سرورهای اینترنتی در ترکیه

سازمان Nic.tr که مسئول اداره آدرس ‌وب‌سایت‌های با نام دامنه tr، شامل پایگاه‌های اینترنتی وزارتخانه‌ها، ارتش، بانک‌ها و بسیاری از پایگاه‌های اینترنتی تجاری می‌شود، در بیانیه‌ای اعلام کرد: این حمله از منابع سازمان یافته از خارج از ترکیه صورت گرفته است.

حمله سایبری گسترده به سرورهای اینترنتی در ترکیه

به گزارش سوادکوه آنلاین، روزنامه‌های ترکیه به نقل از بینالی ییلدریم وزیر حمل و نقل و مخابرات این کشور نوشتند وضعیت "نگران‌کننده" است.

ییلدریم تشدید تدابیر امنیتی را که به گفته وی در حال حاضر به نظر "ناکافی" می‌رسند، خواستار شده است. برخی رسانه‌های ترکیه معتقدند این حمله ممکن است از روسیه صورت گرفته باشد.

مسکو و آنکارا پس از سرنگونی جنگنده روسی به وسیله نیروی هوایی ترکیه در مرز سوریه (24 نوامبر) بحران شدید دیپلماتیک را پشت سر می‌گذارند.

به نوشته مطبوعات ترکیه، گروه مشهور هکرهای انانیموس (بی نام و نشان) به نوبه خود جنگی سایبری را علیه ترکیه آغاز و اعلام کرد به علت حمایت ترکیه از داعش به حملات خود به سامانه‌های انفورماتیک این کشور ادامه می‌دهد.

این گروه در بیانیه‌ای اعلام کرد: "ترکیه با خرید نفت از داعش و مراقبت از شبه‌نظامیانش از این گروه حمایت می‌کند".

این بیانیه خطاب به ترکیه می‌افزاید: "اگر شما حمایت خود را از داعش متوقف نکنید، ما به حملات سایبری علیه ترکیه ادامه می‌دهیم".

با وجود این کارشناسان می‌گویند منشاء این حمله سایبری گسترده هنوز مشخص نیست.

 


منبع : تسنیم
دیدگاه شما در مورد : حمله سایبری گسترده به سرورهای اینترنتی در ترکیه

حمله سایبری گسترده به سرورهای اینترنتی در ترکیه

  • پربازدیدترین ها