چهار شنبه 05 اردیبهشت 1397 16:53:53

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 35828

تاریخ انتشار : 04/10/1394 - 11:31

استفاده داعش از اعضای بدن اسیران

براساس فتوای علمای وهابی، استفاده از اعضای بدن اسیران برای افراد داعش جایز اعلام شد.

استفاده داعش از اعضای بدن اسیران

به گزارش سوادکوه آنلاین، خبرگزاری رویترز در گزارشی هشدار داد اقدام گروه تکفیری داعش در حمایت از فتوای مجاز بودن استفاده از اعضای بدن دیگر انسانها در نجات جان مسلمانان ، نگرانی‌ درباره دست داشتن این گروه تروریستی در قاچاق اعضای بدن انسان را تشدید کرده است. 

 
به موجب این گزارش در نسخه‌ای از فتوای صادره به دست مفتی‌های سعودی که در بهمن ماه امسال صادر شد آمده است که برداشتن اندامها از بدن یک اسیر زنده به منظور نجات جان یک فرد داعشی حتی اگر به مرگ آن اسیر بیانجامد جایز است.
 
مقامات آمریکایی می‌گویند این سند یکی از هزاران مورد اطلاعاتی بود که در حمله نیروهای ویژه آمریکایی به منطقه ای در شرق سوریه در ماه مه به دست آنها افتاده است. در این سند که در قالب فتوا از سوی کمیته فتوا و تحقیقات داعش صادر شده آمده است : « حفظ زندگانی و اندام های بدن یک کافر در برابر حفظ جان مسلمانان اهمیتی ندارد و برداشتن اندامهای بدن حتی اگر به پایان دادن زندگانی اسیر کافر منجر شود ، ممنوع نیست. »‌
 
به گزارش رویترز اگرچه این سند به واقع دست داشتن گروه تروریستی داعش را در قاچاق اعضای بدن انسان اثبات نمی‌کند ولی براساس تعابیر مذهبی این گروه چنین کاری جایز شمرده می‌شود. 
 
پیشتر دولت عراق داعش را به همکاری با باندهای قاچاق اعضای بدن انسان ، به عنوان راهی برای درامدزایی متهم کرده بود. 

 


منبع : باشگاه خبرنگاران
دیدگاه شما در مورد : استفاده داعش از اعضای بدن اسیران

استفاده داعش از اعضای بدن اسیران

  • پربازدیدترین ها