چهار شنبه 05 اردیبهشت 1397 19:14:25

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 35792

تاریخ انتشار : 03/10/1394 - 16:54

سفر مخفیانه مقام پیشین آمریکایی به دمشق

یک خبرگزاری آمریکایی از سفر مخفیانه مسئول سابق شورای امنیت ملی آمریکا، «استیون سایمون»، به سوریه و دیدار با رئیس جمهور این کشور خبر داد.

به گزارش سوادکوه آنلاین، خبرگزاری «بلومبرگ» اعلام کرد، «استیون سایمون» عضو سابق شورای امنیت ملی آمریکا و مدیر ارشد این شورا در امور خاورمیانه و شمال آفریقا، در سال جاری میلادی به صورت مخفی به سوریه سفر کرد و در این سفر با بشار اسد رئیس جمهوری سوریه ‌نیز دیدار داشت.

به نوشته رأی الیوم، «جاش روژین» نویسنده مقاله بلومبرگ درباره سفر سایمون خاطر نشان کرده که دیدار سایمون به منظور ایجاد کانالی میان واشنگتن و بشار اسد نیست، چرا که سایمون به عنوان یک شهروند عادی و شخصا به دمشق سفر کرد.

سایمون که بعد از استعفا از منصبش به عنوان یکی از اعضای امنیت ملی آمریکا به دمشق سفر داشت، بارها مقامات واشنگتن را به اتخاذ سیاست های واقع گرایانه در قبال مسأله برکناری بشار اسد از قدرت در سوریه دعوت کرده است.

سایمون قبل از پایان دادن به کارش در شورای امنیت ملی در مقابل گروه تندرو این شورا که خواهان برکناری و دور شدن اسد از قدرت بودند، از آن ها خواست تا در برخورد با مسأله برکناری بشار اسد واقع گرایانه رفتار نمایند.

سایمون در این جلسه از سیاست برکناری اسد ابراز نگرانی کرد و معتقد بود که برکناری اسد در شرایط فراغ سیاسی این کشور فرصت را برای تروریست ها فراهم خواهد کرد.

«روژین» در گزارش خود به وجود دو جبهه متعارض در داخل اداره حکومت باراک اوباما در خصوص برخورد با وضیعت سوریه اشاره نمود، یک گروه خواهان آن است تا واشنگتن اولویت را بر مبارزه با گروه تروریستی داعش قرار دهد و معتقدند که برکناری اسد باعث ایجاد خلأ سیاسی در قدرت سوریه خواهد شد که این خلأ را تروریست ها پر خواهند نمود، اما در مقابل گروه دیگر بر این اعتقادند که برکناری اسد تنها راه پایان دادن به جنگ و شکست تروریست ها خواهد بود.

 


منبع : العالم
دیدگاه شما در مورد : سفر مخفیانه مقام پیشین آمریکایی به دمشق

سفر مخفیانه مقام پیشین آمریکایی به دمشق

  • پربازدیدترین ها