شنبه 25 آذر 1396 23:54:09

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 35758

تاریخ انتشار : 02/10/1394 - 22:30

رئیس شورای بخش سوادکوه تاکید کرد

برخورد قاطع با شرکت‌های متخلف شن و ماسه در سوادکوه

رئیس شورای بخش شهرستان سوادکوه رفع مشکلات زیست‌محیطی شرکت‌های شن و ماسه در این شهرستان را نیازمند برخورد قاطع دانست.

برخورد قاطع با شرکت‌های متخلف شن و ماسه در سوادکوه

به گزارش سوادکوه آنلاین، رضا‌علی جعفری امروز طی گفت‌و‌گویی با اشاره به وضعیت فعالیت شرکت‌های شن و ماسه و واریزه‌های کوهی در شهرستان سوادکوه، گفت: مشکلات شرکت‌های شن و ماسه و واریزه‌های کوهی در شهرستان سوادکوه سال‌هاست که معضلی برای محیط‌زیست و کشاورزی تبدیل شده است.

وی با بیان اینکه از منطقه دو‌آب سوادکوه تا قائم‌شهر شاهد مشکلات مختلف شرکت‌های بهره‌بردار از شن و ماسه و واریزه‌های کوهی هستیم، افزود: ضعف نظارت مهم‌ترین عامل مشکلات زیست‌محیطی شرکت‌های شن و ماسه و واریزه‌های کوهی است.

رئیس شورای بخش شهرستان سوادکوه با اشاره به وظایف و تعهدات ادارات و نهاد‌های متولی و نظارتی، خاطر‌نشان کرد: سازمان صنعت، معدن و تجارت به عنوان متولی اصلی شرکت‌های شن و ماسه و واریزه‌های کوهی باید به تعهدات خود عمل کند و دستگاه‌های نظارتی دیگر مانند منابع‌ طبیعی، محیط‌زیست و امور آب نیز در اجرای وظایف خود قاطعانه‌تر ورود پیدا کنند.

جعفری با اشاره به اینکه موضوع اشتغال‌زایی شرکت‌های شن و ماسه نباید سبب قربانی شدن محیط‌زیست و کشاورزی و صنایع وابسته و اشتغال‌زایی قابل توجه در آن شود، اظهار کرد: برای ایجاد یک واحد دامداری در روستا‌ها اقدام به دریافت تعهد محضری در حفاظت از محیط‌زیست می‌شود ولی در موضوع شرکت‌های شن و ماسه شاهد ریشه‌دار شدن مشکلات زیست‌محیطی آنان هستیم.

رئیس شورای بخش شهرستان سوادکوه با اشاره به درگیری مسئولان شهرستان سوادکوه با شرکت‌های صدمه‌زننده به محیط‌زیست و کشاورزی سوادکوه، گفت: تلاش‌های مختلف ما به در بسته ادارات متولی و نظارتی خورده است و تمرکز شهرستانی و برخورد قاطع و قانونی با شرکت‌های آلوده‌کننده محیط‌زیست در دستور کار قرار گیرد.

 

 

 


منبع : فارس-مازندران
دیدگاه شما در مورد : برخورد قاطع با شرکت‌های متخلف شن و ماسه در سوادکوه

برخورد قاطع با شرکت‌های متخلف شن و ماسه در سوادکوه