یکشنبه 02 اردیبهشت 1397 18:49:34

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 35710

تاریخ انتشار : 02/10/1394 - 09:55

مراقب صفحات جعلی در فضای مجازی باشيد

رئیس پلیس فتا غرب استان تهران در رابطه با امکان به سرقت رفتن اطلاعات توسط صفحات جعلی، هشدار داد.

به گزارش سوادکوه آنلاین،سرهنگ "اصغر باقریان" گفت: امروزه با گسترش استفاده کاربران از فضای مجازی، کلاهبرداران از شیوه ها و شگرد های جدیدی برای اخاذی در این فضا استفاده می کنند. 
وی افزود: راه اندازی صفحات جعلی در اینترنت و شبکه های اجتماعی و انتساب آن به افراد معروف جامعه، یکی از جرایم رو به افزایش است.
سرهنگ باقریان گفت: انتشار شایعات، سوء استفاده از عواطف، اخاذی و... تنها گوشه ای از معضلاتی است که توسط راه اندازی این گونه صفحات به وجود می آید. 


 

مراقب صفحات جعلی در فضای مجازی باشيد
 

ابن مقام انتظامی تشریح کرد: کلاهبرداران با ساخت صفحات جعلی سعی در برقراری ارتباط با کاربران داشته و پس از جلب اعتماد آنها اقدام به فریب و کلاهبرداری از سوژه های خود می کنند.
رئیس پلیس فتا غرب استان تهران گفت: یکی دیگر از شگردهای سودجویان سوء استفاده از احساسات وعواطف کاربران بوده و از این راستا با عناوین مختلف از جمله؛ کمک مالی به نیازمندان، اقدام به اخذ وجه از شهروندان می کنند.
"باقریان" در پایان از کاربران خواست هنگام استفاده از فضای مجازی، از اصالت صفحات آگاهی حاصل کرده و با توجه به اینکه احراز هویت اشخاص در این فضا برای عموم میسر نیست، از اطمینان نا بجا به افراد خودداری کنند.


منبع : پلیس فتا
دیدگاه شما در مورد : مراقب صفحات جعلی در فضای مجازی باشيد

مراقب صفحات جعلی در فضای مجازی باشيد

  • پربازدیدترین ها