جمعه 01 تیر 1397 02:29:41

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 35636

تاریخ انتشار : 30/09/1394 - 22:52

وزیر دفاع: در صورتی که طرف مقابل تخطی از تعهدات خود کند، اجرای برجام را لغو می‌کنیم

وزیر دفاع گفت: تاکنون هیچ تعللی در طراحی، تولید و تست تسلیحات موشکی نداشته‌ایم و بر حجم تولیدات نیز افزوده‌ایم.

به گزارش سوادکوه آنلاین، سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح عصر امروز در سومین کنگره ملی شهدای دانشجویی مازندران در مجتمع دانشگاهی پیامبر اعظم (ص) ساری، اظهار داشت: آنچه امروز مایه عزت، سرافرازی و شخصیت نظام اسلامی شده به برکت خون‌های پاک شهدا است.

وی افزود: شهدا بر گردن ما حق دارند و ما مدیون آنان هستیم و باید این واژگان ساده را در اعماق ذهنی، فکری، روحی و روانی و بطن جامعه جست‌وجو کنیم.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به اینکه شهدا برای کشور عزت، افتخار، امنیت آورده و تاریخ را برای ما ساختند و یک نقطه عطفی را در مسیر سیاسی اجتماعی ملت ما به‌وجود آوردند، تصریح کرد: شهدا، جهشی تاریخی را در جامعه ایجاد کردند و پذیرای مسئولیت خطیر نجات بشریت شدند.

دهقان با بیان اینکه کمترین ادای دین و یادآوری رشادت‌ها، حماسه آفرینی‌ها و عزیز نگه‌داشتن شهدا وظیفه همگان است، افزود: درک راه و آرمان شهدا باید در یادواره‌های شهدا به مفهوم واقعی تبیین شود.

وزیر دفاع با اشاره به  اینکه باید پاسدار اهداف و ارزش‌های اسلامی باشیم، گفت: ماهیت نظام اسلامی، مقابله و نه گفتن به نظام سلطه و هرگونه ظلم و ستمگری است.

دهقان با اشاره به شرایط خاصی که در آن قرار داریم تصریح کرد: دشمن از راه‌های مختلف نظیر جنگ فرهنگی، اقتصادی و تحریم‌های ظالمانه با ایران اسلامی در ستیز است.

وی با بیان اینکه شهید و شهادت در جامعه اسلامی همواره زنده و پویا است، افزود: با شناخت ابعاد توسعه، همواره باید برای خنثی سازی اقدام دشمن آماده باشیم.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به اینکه امروز جامعه اسلامی ایران در یک نقطه اوج و آستانه پرش بزرگ به سمت تمدن شکل یافته در سایه الگوی ایرانی- اسلامی پیشرفت قرار دارد، گفت: اکنون بیشترین نیاز را به انسجام و در صحنه بودن به ویژه در آستانه دو انتخابات سرنوشت ساز مجلس خبرگان رهبری و شورای اسلامی داریم.

وی با بیان اینکه افرادی باید به مجالس خبرگان و شورای اسلامی راه یابند که برآمده از فرهنگ ایثار و شهادت باشند و خدمت به ملت بزرگ ایران را سرلوحه فعالیت‌های زندگی بدانند، افزود: همه کسانی که چشم و دل آنان به نظام الهی بوده باید مورد حمایت مردم قرار بگیرند.

دهقان با اشاره به اینکه تک تک آحاد جامعه یک اثر وجودی فراملی دارند، گفت: خانواده‌های شهدا انتظار دارند که ملت بزرگ ایران با برگزاری انتخابات پرشور، ضمن افزایش شعاع نفوذ انقلاب اسلامی ، رسالت خود را در این زمینه به منصه ظهور برسانند.

وزیر دفاع، افزود: اکنون تفکر ایثار و شهادت ایران اسلامی از مرزهای سرزمینی ایران اسلامی فراتر رفته است.

دهقان خاطرنشان کرد: کشمکش‌های درونی و گروهی در انتخابات نباید سبب برهم زدن اتحاد ملی کشور شود و مجلس آینده باید قوی و کارآمد باشد تا برای آینده استقلال یافته ایران برنامه‌ریزی کنند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح گفت: با توجه به تهدیدات، روز آمد سازی تجهیزات و تسلیحات نظامی را به عنوان یک امر حیاتی به طور مستمر در دستور کار خود داریم تا اگر درگیری رخ داد، مصونیت لازم را در برابر دشمن داشته باشیم.

دهقان با بیان اینکه تا دو هفته آینده تقریبا تحریم‌ها از کشور برداشته می‌شود و تعامل با کشورهای دنیا افزایش می یابد، افزود: برجام را در صورتی اجرایی و عملی می‌کنیم که طرف مقابل به تعهدات خود عمل کند و در صورتی که طرف مقابل تخطی از تعهدات خود کند، اجرای برجام را لغو می‌کنیم.

وی با تاکید بر اینکه ایران اسلامی هیچگاه دنبال تولید موشک با کلاهک هسته‌ای نبوده است، گفت: قدرت موشکی جمهوری اسلامی ایران در خدمت صلح، ثبات و امنیت منطقه است و تاکنون هیچ توقف و تعللی در طراحی، تولید و تست تسلیحات موشکی نداشته‌ایم و بر حجم تولیدات نیز افزوده‌ایم.

در این مراسم با حضور وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، استاندار مازندران، فرمانده سپاه کربلای مازندران از کتاب «از دانشگاه تا خدا» رونمایی شد.

همچنین طی این مراسم از خانواده شهید مدافع حرم روح الله سلطانی تجلیل بعمل آمد و این خانواده شهید نیز از وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تقدیر کردند.


منبع : تسنیم
دیدگاه شما در مورد : وزیر دفاع: در صورتی که طرف مقابل تخطی از تعهدات خود کند، اجرای برجام را لغو می‌کنیم

وزیر دفاع: در صورتی که طرف مقابل تخطی از تعهدات خود کند، اجرای برجام را لغو می‌کنیم

  • پربازدیدترین ها