پنج شنبه 31 خرداد 1397 01:27:23

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 35596

تاریخ انتشار : 30/09/1394 - 11:16

مقیمی خبر داد:

هزینه ۱۵۰ میلیارد تومانی برای برگزاری انتخابات

رئیس ستاد انتخابات کشور از برآورد هزینه ۱۵۰ میلیارد تومانی برای برگزاری انتخابات خبر داد.

هزینه ۱۵۰ میلیارد تومانی برای برگزاری انتخابات

به گزارش سوادکوه آنلاین، محمدحسین مقیمی در برنامه تیتر امشب شبکه خبر سیما بیان کرد: شمار نفراتی که در برگزاری انتخابات امسال کمک رسانی خواهند داشت، حدود یک میلیون نفر از اقشار مختلف جامعه است، این تعداد بدون در نظر گرفتن نهادهای اجرایی مانند صدا و سیما و وزارت کشور است. 
 
مقیمی با اشاره به شایعات خبری در شبکه های مجازی و فضاهای اجتماعی گفت: مردم باید خبرهای موثق خود را از منابع رسمی همچون صدا و سیما دریافت کنند. 
 
وی همچنین از برخورد با متخلفان در صورت تبلیغات زودهنگام و یا بعد از موعد مقرر خبر داد و افزود: چنانچه نامزدهای انتخاباتی پیش از موعد مقرر اقدام به تبلیغات کنند، در مکان هایی به غیر از اماکن تعبیه شده برای تبلیغات، پوستر یا اعلامیه نصب یا پس از زمان مقرر و مجاز تبلیغات اقدام به نشر و نصب پوسترهای تبلیغاتی کنند مورد برخورد قرار می گیرند. 
 
سواد حوزوی ملاک ثبت نام انتخابات خبرگان رهبری نیست 
 
 
رئیس ستاد انتخابات کشور ادامه داد: برای نامزدهای انتخاباتی مجلس خبرگان فقط دارا بودن سواد حوزوی ملاک نیست بلکه توانایی علمی اجتهاد کاندیداها می تواند مؤثرتر باشد و در صورت رد صلاحیت نامزدها، حتماً دلایل رد صلاحیت آنها به ایشان اعلام خواهد شد. 
 
مقیمی با بیان اینکه همه طیف های سیاسی در انتخابات حاضرند و عدم حضوری اعلام نشده است گفت: امسال هم مطابق دوره های پیش همدلی و اتحاد و انسجام در مراحل مقدماتی انتخابات را می توان مشاهده کرد. 
 
نجات الله ابراهیمیان سخنگوی شورای نگهبان هم در ارتباط تلفنی با این برنامه گفت: بخش عمده کار انتخابات بر عهده هیئت اجرایی است. 
 
وی همچنین به شرایط پذیرش و ثبت نام داوطلبان اشاره کرد و افزود: این شرایط می تواند به صورت متدهای مختلفی همچون مصاحبه یا برگزاری آزمون های کتبی انجام شود. 


منبع : خبرگزاری صدا و سیما
دیدگاه شما در مورد : هزینه ۱۵۰ میلیارد تومانی برای برگزاری انتخابات

هزینه ۱۵۰ میلیارد تومانی برای برگزاری انتخابات

  • پربازدیدترین ها