چهار شنبه 30 خرداد 1397 20:02:52

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 35595

تاریخ انتشار : 30/09/1394 - 10:53

2016، سال فراگیری فناوری لمس سه‌بعدی اپل

اپل سال جاری از آیفون‌هایش با نوعی تکنولوژی حساس به‌فشار به سطح نمایشگر به نام 3D Touch رونمایی به عمل آورد و حالا انتظار می‌رود که ویژگی مشابهی در محصولات اندرویدی که در سال آینده به بازار عرضه می‌گردند نیز مشاهده شود.

2016، سال فراگیری فناوری لمس سه‌بعدی اپل

به گزارش سوادکوه آنلاین، خبرهایی در مورد گلکسی اس ۷ سامسونگ به گوش می‌رسد که از قابلیت مشابهی مانند فناوری 3D Touch اپل برخوردار خواهد بود. در این میان موسسه آماری «IHS» خبر می دهد که در سال آینده، ۲۵ درصد موبایل های هوشمندی که به دست کاربران می رسند از نمایشگرهای حساس به نیروی وارد فشار برخوردار خواهند بود. 

 
اطلاعات در مورد این تکنولوژی پیش از عرضه‌اش توسط هوآوی و اپل شنیده می‌شد و حالا نیز امکان دارد که هر شرکت، به نوعی از این ایده بهره جوید. 
 
اپل اکنون سیستمی را در iOS 9 تعبیه کرده با نام Peek و Pop که توسط آن می توانید با اندکی فشار وارد کردن بر نمایشگر، برای مثال ایمیلی را در صفحه ای دیگر مشاهده کنید و با وارد نمودن نیروی بیشتر، به شکل کلی وارد آن ایمیل گردید. حال همین تکنولوژی ممکن است از سوی شرکتی دیگر، به شکلی متفاوت مورد استفاده قرار گرفته شود. 
 
موسسه IHS اما در این میان گمانه زنی می کند که فروش موبایل با استفاده از تکنولوژی مشابه 3D Touch در سال آینده، تا ۳۱۷ درصد در برابر سال جاری افزایش خواهد یافت. موسسه یاد شده در حقیقت باور دارد که در سال آتی ۴۶۱ میلیون موبایل هوشمند مجهز به این فناوری به دست کاربران خواهد رسید. 

 
 


منبع : دیجیاتو
دیدگاه شما در مورد : 2016، سال فراگیری فناوری لمس سه‌بعدی اپل

2016، سال فراگیری فناوری لمس سه‌بعدی اپل

  • پربازدیدترین ها