یکشنبه 03 تیر 1397 17:22:46

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 35577

تاریخ انتشار : 29/09/1394 - 22:52

آیا برای ظهور امام زمان(عج) دنیا باید مملو از فساد باشد؟

آیت الله هشترودی گفت: برخی با اشاره به یک حدیث که زمین باید مملو از گناه بشود تا امام زمان(عج) ظهور کند و زمینه آمدن حضرت ولی عصر(ع) فساد در عالم است.

آیا برای ظهور امام زمان(عج) دنیا باید مملو از فساد باشد؟

به گزارش سوادکوه آنلاین، آیت‌الله سید طه موسوی هشترودی استاد حوزه و دانشگاه اظهار داشت: در خصوص زمینه‌سازی برای ظهور امام زمان(عج) توسط برخی از افراد گمراه برداشت های اشتباهی از روایات بنی اکرم(ص) و اهل بیت(ع) صورت گرفته است.

 
وی تصریح کرد: حضرت رسول(ص) فرمودند «ابشر کم با‌لمهدی یبعث فی امتی علی اختلاف من الناس زلزال فیملاء الارض عدلاً و قسطاً کما ملئت ظلماً و جور یرضی عنه ساکن سماء و ساکن الارض یقسم المال» یعنی شما را مژده به ظهور مهدی (عج) می‌دهم که به هنگام اختلاف زیاد و تزلزل مردم، قیام کند و زمین را پر از عدل و داد نماید چنان که از ظلم و ستم پر شده باشند، ساکنان آسمان و زمین از حکومت او راضی خواهند بود و اموال را میان مردم به طور مساوی قسمت می‌کند.
 
این استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: در مورد کلمه «کما» در این حدیث برخی می‌گویند منظور لفظ آن است که زمین باید مملو از گناه بشود تا امام زمان(عج) ظهور کند و زمینه آمدن حضرت ولی عصر(ع) فساد در عالم است.
 
وی گفت: گروهی ضاله در شبکه‌های اجتماعی متنی را منتشر می‌کنند به این مضمون که سهم شما در زمینه‌سازی برای ظهور یک گناه است و هر چقدر که گناه بیشتر شود، ظهور حضرت(عج) نزدیکتر خواهد شد! چنین اندیشه‌ای به طور حتم باطل و ماتریالیستی است چرا که با فلسفه وجودی امام(عج) و مأموریت آن بزرگوار برای ظهور همخوانی ندارد.
 
آیت الله موسوی هشترودی بیان کرد: امام خمینی(ره) در کتاب صحیفه نور فرمودند اینکه عده‌ای می‌گویند باید منتظر باشیم تا دنیا را فساد بگیرد و آنوقت امام(عج) ظهور می‌کند سخنی غلط و بی‌منطق است، امام زمان(عج) می‌آید اما زمانی که مردم خواهان رفع فساد از عالم باشند و خودشان نیز این عمل را انجام دهند یعنی امر به معروف و نهی از منکر در میان آن‌ها نهادینه شده باشد.
 
این استاد حوزه افزود: یکی از اصحاب امام صادق(ع) پرسید که علایم حتمی ظهور حضرت مهدی(عج) چیست؟ اما صادق(ع) آن‌ها را برای آن شخص می‌شمارد، سپس سؤال می‌کند آیا ممکن است این علایم اتفاق نیافتد و او ظهور کند؟ حضرت(ع) فرمودند بله، چون امر ظهور به اراده پروردگار عالم است و مبتنی به این علائم نیست.
 
وی خاطرنشان کرد: زمینه‌سازی شیعه آن است که ظهور را همواره نزدیک بداند و خود را آماده‌سازد و همچنین فسق و فجور را از خود و جامعه‌اش دور سازد.
 


منبع : باشگاه خبرنگاران
دیدگاه شما در مورد : آیا برای ظهور امام زمان(عج) دنیا باید مملو از فساد باشد؟

آیا برای ظهور امام زمان(عج) دنیا باید مملو از فساد باشد؟

  • پربازدیدترین ها