چهار شنبه 02 خرداد 1397 19:32:37

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 35525

تاریخ انتشار : 29/09/1394 - 07:54

به جای گفت و شنود

ایستاده چون کوه

روزنامه کیهان در شماره امروز خود به مناسبت شهادت امام عسکری(ع) بجای قسمت گفت و شنود مطلبی نوشت.

به گزارش سوادکوه آنلاین، در سالروز شهادت امام حسن عسکری علیه‌السلام، این ستون را به گزیده‌ای از سخن رهبرمعظم انقلاب در وصف آن امام بزرگوارمان اختصاص می‌دهیم؛

امامی که موافقان، شیعیان، مخالفان، غیرمعتقدان، همه، شهادت دادند و اعتراف کردند به فضل او، به علم او، به تقوای او، به طهارت او، به عصمت او، به شجاعت او در مقابل دشمنان، به صبر و استقامت او در برابر سختی‌ها، این انسان بزرگ، این شخصیت باشکوه، وقتی به شهادت رسید، فقط بیست و هشت سال داشت.

... داعیه امامت علت دشمنی حاکمان با اهل‌بیت (علیهم‌السلام) بود... چون کسی که حاکم شده بود و خود را امام و پیشوا می‌دانست، می‌دید شواهد و قرائنی که در امام لازم است، در حضرت هست و در او نیست و این موجود را برای حکومت، خطرناک می‌شمرد؛ چون مدعی است. حکام، با این روح مبارزه می‌جنگیدند و ائمه علیهم‌السلام هم مثل کوه ایستاده بودند. 

بدیهی است که در این مبارزه، معارف، احکام‌فقهی و خلقیات و اخلاقیاتی که ائمه‌ ترویج می‌کردند، جای خود را دارد. تربیت شاگرد بیشتر و ارتباطات شیعی، روز به روز گسترده‌تر شد. شیعه را اینها نگه داشت. شما مرامی را در نظر بگیرید که دویست و پنجاه سال علیه آن حکومت شده است! اصلا باید هیچ‌چیزیش نماند؛ باید به کل از بین برود؛ ولی شما ببینید! الان دنیا چه خبر است و شیعه به کجا رسیده است.

 

 


منبع : کیهان
دیدگاه شما در مورد : ایستاده چون کوه

 ایستاده چون کوه

  • پربازدیدترین ها