دوشنبه 04 تیر 1397 06:58:48

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 35500

تاریخ انتشار : 28/09/1394 - 16:53

پرواز بمب‌افکن‌ آمریکایی بر فراز دریای چین جنوبی

وزارت دفاع چین در اعتراضی رسمی نسبت به پرواز بمب‌افکن‌های آمریکایی بر فراز دریای چین جنوبی به واشنگتن هشدار داد چنین اقداماتی را تکرار نکند.

به گزارش سوادکوه آنلاین، چین رسما به سفارت آمریکا در پکن نسبت به پرواز عبوری جنگنده‌های آمریکایی بر فراز جزایر چینی در در دریای چین جنوبی شکایت کرد.

به نوشته گاردین، وزارت دفاع چین در بیانیه‌ای روز شنبه (امروز) آمریکا را به دلیل افزایش تنش در مناطق مورد مناقشه چین و همسایگانش، مورد سرزنش قرار داد.

وزارت دفاع چین از آمریکا خواست فورا اقداماتی را برای توقف چنین حوادثی در آینده به کار گیرد چراکه چنین حوادثی برای روابط دو کشور، ‌مخرب است.

وزارت دفاع چین در ادامه به آمریکا گفت هر اقدام لازمی را در راستای حفظ امنیت و تمامیت ارضی چین، به کار خواهد گرفت.

پنتاگون روز جمعه (دیروز) اعلام کرد یک بمب‌افکن بی52 آمریکایی اشتباها در دومایلی دریایی مناطق تحت کنترل دریایی چین جنوبی پرواز کردند.

فرمانده نیروی دریایی آمریکا نیز گفت آمریکا به طور متناوب ماموریت‌های آموزشی برای بمب‌افکن‌های بی52 در این منطقه برگزار می‌کند اما تا 12 مایل دریایی جزایر متعلق به چین در دریای چین جنوبی، برنامه آموزشی وجود ندارد و مساله اخیر را بررسی خواهد کرد.

یکی دیگر از فرماندهان ارشد وزارت دفاع آمریکا در گفت‌وگو با روزنامه وال استریت ژورنال گفت که هوای بد، خلبان بی52 را مجبور به پرواز در آن منطقه کرده بود.

جزایر مصنوعی متعلق به چین در دریای چین جنوبی همواره محل مناقشه میان چین و کشورهای همسایه به پشتیبانی آمریکاست.

 


منبع : فارس
دیدگاه شما در مورد : پرواز بمب‌افکن‌ آمریکایی بر فراز دریای چین جنوبی

پرواز بمب‌افکن‌ آمریکایی بر فراز دریای چین جنوبی

  • پربازدیدترین ها