دوشنبه 04 تیر 1397 20:10:40

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 35495

تاریخ انتشار : 28/09/1394 - 15:12

لاوروف: فهرست اردن از تروریست‌ها متناقض است

وزیر امورخارجه روسیه پس از نشست شورای امنیت با محور سوریه تأکید کرد که فهرستی که اردن از سازمان‌های تروریستی فعال در سوریه جمع‌آوری کرده، فهرست متناقضی است.

به گزارش سوادکوه آنلاین، «سرگئی لاوروف» وزیر امورخارجه روسیه شب گذشته در نیویورک پس از نشست شورای امنیت با موضوع سوریه گفت، فهرست تهیه شده توسط اردن درباره سازمان‌های تروریستی فعال در سوریه فهرستی متناقض است.

بنا بر گزارش خبرگزاری «تاس» روسیه، لاوروف تأکید کرد: ما همگی تصمیم‌ گرفته‌ایم تا ارزیابی‌های خود درباره سازمان‌های تروریستی فعال در سوریه را با یکدیگر به اشتراک بگذاریم. ما از وزیرخارجه اردن درخواست کرده‌ایم که مسئولیت هماهنگی این کار را برعهده داشته باشد که این کار نیز انجام شده است.

وی افزود: گروه هایی که در گروه وین شرکت داشتند بسیار متعددند و نظرات مختلفی نیز دارند به اضافه اینکه کشورهای زیادی موضع متضاد اتخاذ کرده‌اند، به همین دلیل این فهرست نیز بسیار متناقض است.

وزیرخارجه روسیه ادامه داد، گروه‌هایی که سفارت روسیه در دمشق را هدف قرار داده بودند نیز باید در فهرست سازمان‌ها و گروه‌های تروریستی در سوریه گنجانده شوند.

دیپلمات ارشد روسیه همچنین تصریح کرد: ما در خصوص معیارها به توافق رسیده‌ایم،‌ بنابراین گروه‌های تروریستی به طور مشخص می‌تواند به فهرست متشکل از داعش و جبهه النصره افزوده شوند.

لاوروف افزود: تلاش برای مشخص کردن فهرست سازمان‌های تروریستی همچنان ادامه خواهد داشت و ما امیدواریم که این فهرست بتواند فهرست شورای امنیت را تکمیل کند.


منبع : فارس
دیدگاه شما در مورد : لاوروف: فهرست اردن از تروریست‌ها متناقض است

لاوروف: فهرست اردن از تروریست‌ها متناقض است

  • پربازدیدترین ها