شنبه 02 تیر 1397 01:03:05

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 35466

تاریخ انتشار : 27/09/1394 - 23:52

شورای امنیت برای دختر ایزدی اشک ریخت

دختری ایزدی به نام " نادیا مراد " در جلسه شورای امنیت سازمان ملل سخنانی درباره برده داری داعش و ظلم و ستم آنان به زنان و کودکان به زبان آورد و اعضای جلسه این شورا را به گریه انداخت. به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان،

شورای امنیت برای دختر ایزدی اشک ریخت

به گزارش سوادکوه آنلاین، نادیا مراد در جلسه ای که شورای امنیت برای بررسی مساله " قاچاق انسان در زمان جنگ" برگزار کرده بود ، از این نهاد بین المللی خواست که بیش از 3 هزار زن و کودک ایزدی را از اسارت گروه تروریستی داعش نجات دهد.

نادیا درجلسه روز پنجشنبه شورای امنیت گفت: داعش زنان و دختران ایزدی به بردگی گرفته شده را می فروشد و هزاران ایزدی در مناطق تحت تصرف این گروه تروریستی انواع رنج و دردها را تحمل می کنند.

این دخترعراقی که هم اکنون درآلمان به سر می برد ، گفت: درخواست ما از شورای امنیت این است که برای آزادسازی بیش از 3 هزار و 400 زن و کودک ایزدی از دست داعش وحشی و بی رحم تلاش کند، قاچاق انسان را کشتار جمعی بداند، پرونده ای در دیوان کیفری بین المللی برای پیگیری جرایم و جنایات داعش باز کند و همه مناطق ایزدی نشین اشغالی را آزاد کرده و روستای کوجو را برای دفن کشته های ایزدی بازپس بگیرد.

روستای کوجو در جنوب شهر سنجار در استان نینوا واقع است.

نادیا که مدتی اسیر داعش بود و سرانجام توانست فرارکند، همچنین خواستار حمایت بین المللی از مناطق ایزدی نشین و اقلیت های درمعرض خطر شد و گفت که ایزدی ها برای بازگشت به مناطق خود نیاز به حمایت بین المللی دارند، باید از بودجه لازم تحت نظارت بین المللی برخوردار شوند و مناطق آنها بازسازی شود .

این دخترایزدی خواستار پناه دادن به آوارگان ایزدی شد و خطاب به کشورهای جهان گفت : مرزهای خود را به روی ما قربانیان باز کنید . حق ماست که برای حفظ عزت خود به دنبال کشوری امن باشیم.

نادیا گفت: هرروز صدها نفر جان خود را به خطر می اندازند و ما امروز از شما می خواهیم که به ایزدی ها و دیگر اقلیت های در معرض خطر خصوصاً قربانیان قاچاق انسان پناه بدهید. 

وی در پایان سخنان خود با درخواست از شورای امنیت برای ریشه کنی داعش گفت: درخواست ما ریشه کنی همیشگی داعش و تحویل همه قاچاقچیان انسان و عاملان کشتار جمعی به دست عدالت است تا زنان و کودکان عراق ، سوریه ، نیجریه ، سومالی و دیگر جاهای جهان در آرامش زندگی کنند.


منبع : العالم
دیدگاه شما در مورد : شورای امنیت برای دختر ایزدی اشک ریخت

شورای امنیت برای دختر ایزدی اشک ریخت

  • پربازدیدترین ها