سه شنبه 04 اردیبهشت 1397 07:13:12

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 35426

تاریخ انتشار : 27/09/1394 - 11:13

بازداشت 10 تن در بلژیک در عملیات ضد تروریستی

دادستانی کل فدرال بلژیک از یورش پلیس به 11 منزل در شمال شرقی این کشور و بازداشت 10 تن در چارچوب پروندۀ تروریسمِ غیرمرتبط به حملات پاریس خبر داد.

به گزارش سوادکوه آنلاین، دادستانی کل فدرال بلژیک اعلام کرد: در چارچوب برنامه مبارزه با تروریسمِ غیرمرتبط به حملات پاریس و به درخواست قاضی بازرسی درمالین در خصوص پرونده های تروریستی، صبح پنجشنبه، 11 مورد ورود به منازل در منطقه لیمبورگ انجام شد.

منطقه لیمبورگ در مرز بلژیک با هلند، شمار زیادی از مهاجران کشورهای خارجی را در خود جای داده که طی 10 سال گذشته چندین گروه در آن شناسایی و منحل شده اند.

دادستانی کل فدرال بلژیک در بیانیه ای اعلام کرد: پلیس بلژیک، 10 نفر را بازداشت کرد تا از آن ها بازجویی شود و قاضی درباره ادامه بازداشت یا رها کردن آن ها تصمیم گیری خواهد کرد.

دادستانی از افشای نام بازداشت شدگان یا وسایلی که نزد آن ها ثبت و ضبط شده، خودداری کرد اما گفت که در این خانه ها، سلاح و مواد منفجره یافت نشد.

بلژیک، درمقایسه با جمعیت 11 میلیونی خود ، صاحب بیشترین تعداد تروریست است که این کشور را به سوی عراق و سوریه، ترک کرده اند.

بر اساس اعلام سازمان امنیت بلژیک در ماه نوامبر، تاکنون 494  بلژیکی شناسایی شده اند که 272 تن از آنان در عراق و سوریه به سر می برند، 75 تن کشته شدند و 134 تن به کشور برگشتند و 13 تن نیز در راه پیوستن به گروه های مسلح در سوریه و عراق هستند.

دولت بلژیک همچنین 800 تن را شناسایی کرده است که به تندروی روی آورده اند و در زمان حاضر در بلژیک زندگی می کنند.

تحقیقات درباره حملات پاریس، فاش کرد که اکثر مهاجمان، کسانی هستند که به سوریه سفر کرده بودند.

 


منبع : العالم
دیدگاه شما در مورد : بازداشت 10 تن در بلژیک در عملیات ضد تروریستی

بازداشت 10 تن در بلژیک در عملیات ضد تروریستی

  • پربازدیدترین ها