دوشنبه 04 تیر 1397 18:11:37

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 35390

تاریخ انتشار : 26/09/1394 - 07:31

خط و نشان ژنرال روسی برای آمریکا

فرمانده نیروی راهبردی موشکی روسیه از قدرت موشک‌های بالستیک این کشور در برابر سپر دفاعی آمریکا خبر داد.

به گزارش سوادکوه آنلاین، فرمانده نیروی راهبردی موشکی ارتش روسیه به‌تازگی اعلام کرده است سپر دفاع موشکی آمریکا در برابر قدرت موشک‌های قاره‌پیمای روسیه ناتوان است.

به گزارش راشاتودی،‌ ژنرال «سرگئی کاراکایف» امروز (چهارشنبه) در جمع خبرنگاران از نتایج تجزیه‌و‌تحلیل کارشناسان نظامی این کشور درخصوص ضعف سپر دفاعی آمریکا برای مقابله با سه‌گانه هسته‌ای روسیه خبر داد.

به گفته کاراکایف؛ نه قدرت آتش بالقوه و نه ظرفیت محاسباتی سپر دفاعی ایالات متحده،‌ که اکنون در منطقه نصب شده است، در پاسخگویی به حمله انبوه سه‌‌گانه هسته‌ای روسیه حرفی برای گفتن نخواهند داشت.

فرمانده نیروی راهبردی موشکی روسیه در ادامه اشاره می‌کند طبق برآورد کارشناسان آمریکایی، یک سامانه دفاع موشکی مؤثر باید از انواع مختلف مکانیزم‌های دفاعی یکپارچه، اعم از لیزری یا محرکه‌، برای کارایی در همه شرایط محیطی ازجمله در بُعد فضا برخوردار باشند. چنین دفاع چندلایه‌ای قادر به هدایت موشک‌ در هوا و کلاهک‌‌های جنگی در بعد فضا خواهد بود.

وی افزود؛ طرح‌های توسعه بلندمدت نیروی راهبردی موشکی، همواره این بوده که بصورت مداوم مقیاس و شتاب ‌پیش‌بینی شده درخصوص میزان توسعه دفاع موشکی آمریکا را مدنظر قرار داده است.

این عضو عالیرتبۀ ستاد مشترک ارتش روسیه تأکید کرد: «نیروی راهبردی درصدد معرفی یک دستاورد و راهکار بکر و مؤثر برای نفوذ به هر سامانه دفاع موشکی است. موشک‌های بالستیک روسیه قادر به هدف قرار دادن هر نقطه‌ای در سراسر جهان هستند.»

 


منبع : فارس
دیدگاه شما در مورد : خط و نشان ژنرال روسی برای آمریکا

خط و نشان ژنرال روسی برای آمریکا

  • پربازدیدترین ها