پنج شنبه 31 خرداد 1397 22:13:12

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 35344

تاریخ انتشار : 25/09/1394 - 12:16

چرا دانش‌آموزان ترک‌تحصیل می‌کنند؟

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش با اشاره به دلایل ترک تحصیل دانش‌آموزان گفت:‌ ازدواج‌های زودهنگام دختران نیز مانع از ادامه تحصیل آنها می‌شود بنابراین باید روش‌های جایگزین را برای آموزش آنها در نظر گرفت.

به گزارش سوادکوه آنلاین، علی زرافشان معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش درخصوص عوامل ترک تحصیل دانش‌آموزان اظهار داشت: از یک میلیون دانش‌آموزی که در سال تحصیلی 90-91 در پایه سوم راهنمایی فارغ التحصیل شدند در سال تحصیلی 93-94، 180 هزار نفر از آن‌ها به پایان دوره نرسیده و به نوعی ترک تحصیل کردند.

وی افزود: فقر اقتصادی،‌ محرومیت و فقر فرهنگی از جمله دلایل ترک تحصیل دانش‌آموزان است در برخی موارد خانواده‌ها اجازه ادامه تحصیل به فرزندانشان نمی‌دهند.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت:‌ در جنسیت دختران ازدواج‌های زودهنگام باعث ترک تحصیل می‌شود بنابراین باید سیستم‌های آموزش جایگزین  را طراحی کرد که یکی از روش‌ها آموزش از راه دور است.

زرافشان عنوان کرد:‌ تلویزیون تعاملی نیز روش دیگری برای آموزش دانش‌آموزانی است که مجبور به ترک تحصیل شده‌اند. کارهای مطالعاتی این پروژه در حال انجام است تا آموزش را به خانه ترک تحصیلی‌ها یا افرادی که نمی توانند به مدرسه بیایند،‌ببریم. امیدواریم پس از اتمام فرآیند کارشناسی طرح تلویزیون تعاملی آغاز شود.

 


منبع : تسنیم
دیدگاه شما در مورد : چرا دانش‌آموزان ترک‌تحصیل می‌کنند؟

چرا دانش‌آموزان ترک‌تحصیل می‌کنند؟

  • پربازدیدترین ها