سه شنبه 04 اردیبهشت 1397 21:15:54

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 35305

تاریخ انتشار : 24/09/1394 - 17:14

پاکستان در ائتلاف نظامی جدید عربستان شرکت کرد

عربستان سعودی با حضور ۳۴ کشور از جمله پاکستان، مصر، ترکیه و سایر کشورهای عربی ائتلاف جدیدی را با عنوان مبارزه با تروریسم در منطقه تشکیل داد.

پاکستان در ائتلاف نظامی جدید عربستان شرکت کرد

به گزارش سوادکوه آنلاین، به نقل از «داون نیوز»، عربستان سعودی اعلام کرد که برای مبارزه با تروریسم در منطقه، ائتلاف نظامی جدیدی را با حضور 34 کشور اسلامی تشکیل داده است.

خبرگزاری دولتی عربستان با انتشار بیانیه‌ای گفت که کشورهای عضو ائتلاف نظامی جدید این کشور برای مبارزه با تروریسم با یکدیگر همکاری نظامی خواهند کرد.

به گفته این خبرگزاری، ائتلاف جدید عربستان کمپ عملیاتی مشترک را در ریاض تشکیل داده است که در هنگام ضرورت، کمک مناسبی را برای کشورهای عضو فراهم خواهد کرد.

عربستان با انتشار فهرست طولانی 34 کشور عضو این ائتلاف اعلام کرد که پاکستان، مصر، قطر، امارات متحده عربی، ترکیه، مالزی و برخی کشورهای آفریقایی و خلیجی در این ائتلاف حضور دارند.

بر اساس گزارش خبرگزاری عربستان، هدف از تشکیل این ائتلاف نظامی نجات کشورهای اسلامی از عملیات و گروه‌های تروریستی ، قتل و عام فرقه‌ای است.

این در حالی است که آمریکا چندین بار با پافشاری از عربستان خواسته تا برای مبارزه با داعش در عراق و سوریه ائتلاف نظامی از کشورهای خلیج فارس تشکیل دهد.

عربستان پیش از این نیز یک ائتلاف نظامی را با حضور کشورهای حاشیه خلیج فارس برای شرکت در جنگ یمن به خواسته آمریکا ایجاد کرده بود.


منبع : تسنیم
دیدگاه شما در مورد : پاکستان در ائتلاف نظامی جدید عربستان شرکت کرد

پاکستان در ائتلاف نظامی جدید عربستان شرکت کرد

  • پربازدیدترین ها