پنج شنبه 31 خرداد 1397 16:49:34

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 35280

تاریخ انتشار : 24/09/1394 - 09:32

کلاهبرداري مرد آمريکايي از داعش

مردی اهل مريلند با دريافت دست‌کم 8700 دلار پول از داعش مدعي شد از اين گروه تروريستي اخاذي کرده است.

 کلاهبرداري مرد آمريکايي از داعش

به گزارش سوادکوه آنلاین، به نقل از نيويورک تايمز؛ پليس فدرال آمريکا مردي را شناسايي کرد که با تروريست‌هاي داعش در ارتباط بود و از آنها دست‌کم 8 هزار و 700 دلار پول بابت فراهم کردن تجهيزات لازم براي انجام اعمال تروريستي در آمريکا دريافت کرد. اين مرد که اصالتي مصري دارد به فراهم کردن مقدمات تيراندازي تروريستي در سان برناردينو کاليفرنيا متهم شده است.

"محمد الشيناوي" 30 ساله در مصر به دنيا آمد و پس از يک تعقيب 5 ماهه سرانجام با مدارک موثق از سوي اف بي آي بازداشت شد. او با استفاده از شبکه‌هاي اجتماعي بطور مداوم با اعضاي داعش در ارتباط بود و نقش يک دلال را براي اين گروه تروريستي ايفا مي‌کرد و در سفري که تابستان امسال به مصر انجام داد مستقيما با برخي اعضاي داعش ديدار و از آنها پول دريافت کرد. 

پليس فدرال آمريکا نسبت به افزايش تعداد حاميان داعش در داخل خاک اين کشور هشدار داد. اف بي آي در 2 سال گذشته 75 نفر را در آمريکا به اتهام همکاري با داعش يا ديگر گروه‌هاي افراطي دستگير کرده است. "محمد الشيناوي" مدعي شده است فقط قصد اخاذي و کلاهبرداري از داعش را داشته و هيچ اقدامي عليه امنيت آمريکا انجام نداده است؛ اما پليس اف بي آي با توجه به مدارکي که از او به دست آورده است، سخنان وي را دروغ مي‌داند. "الشيناوي" بخش عمده پولي را که از داعش دريافت کرد صرف خريد تجهيزات ارتباطي مانند تلفن همراه، لب تاپ، کارت‌هاي تلفني و... کرده است. او از اين ابزار براي برقراري ارتباط آسان ميان تروريست‌هاي خارج با داخل آمريکا استفاده کرد و ردپايي از او در تيراندازي زوج کاليفرنيايي ديده مي‌شود. 

يکي از دوستان نزديک "الشيناوي" که از سالهاي کودکي با يکديگر ارتباط داشتند، از مصر به سوريه سفر کرد تا به گروه تروريستي داعش ملحق شود. اين دو همواره با يکديگر در ارتباط بودند و پليس آمريکا معتقد است دوست دوران کودکي "الشيناوي" او را به تروريست‌ها وصل کرده است.

"الشيناوي" هرگز به صورت مستقيم در عمليات تروريستي داعش حضور نداشت و به همين دليل اثبات اتهامات او کار سختي است. پليس آمريکا بايد ثابت کند پولي که وي از داعش دريافت کرده است، در نهايت براي حمايت از عمليات تروريستي داعش هزينه شده است.


منبع : باشگاه خبرنگاران
دیدگاه شما در مورد : کلاهبرداري مرد آمريکايي از داعش

 کلاهبرداري مرد آمريکايي از داعش

  • پربازدیدترین ها