سه شنبه 23 مرداد 1397 16:04:33

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 35246

تاریخ انتشار : 23/09/1394 - 18:52

مقتدا صدر حکومت نیجریه را داعشی توصیف کرد

رهبر جریان صدر با داعشی توصیف کردن مقامات نیجریه، خواستار تظاهرات گسترده در عراق در اعتراض به حمله نظامیان نیجریه به منزل رهبر شیعیان این کشور شد.

مقتدا صدر حکومت نیجریه را داعشی توصیف کرد

به گزارش سوادکوه آنلاین، «مقتدا صدر» رهبر جریان صدر عراق، حکومت نیجریه را داعشی توصیف کرد و خواستار تظاهرات در عراق در اعتراض به دستگیری شیخ «زکزاکی» شد.

پایگاه خبری شفق‌نیوز نوشت که رهبر جریان صدر خواستار برگزاری تظاهرات در اعتراض به حمله رهبر شیعیان نیجریه و کشتار شمار زیادی از اعضای جنبش اسلامی این کشور شد.

بامداد روز یکشنبه(دیروز) بود که تعداد معدودی از رسانه‌ها از یورش نظامیان ارتش نیجریه به منزل رهبر شیعیان این کشور خبر دادند.

نیروهای ارتش نیجریه در تلاش برای بازداشت شیخ «ابراهیم الزکزاکی» رهبر شیعیان این کشور به خانه وی در منطقه «گیلسو» شهر «زاریا» یورش بردند.

این اقدام تازه علیه شیعیان و شخص «شیخ زکزاکی» رهبر شیعیان به بهانه تلاش برای ترور رئیس فرمانده ارتش این کشور از سوی نظامیان این کشور صورت گرفت؛‌ ادعایی که به شدت از سوی جنبش اسلامی نیجریه و شیعیان رد شد.

اعضای آگاه در جنبش اسلامی نیجریه اعلام کرده‌اند که همسر و پسر شیخ زکزاکی و بیش از 300 عضو شیعیان از جمله اعضای ارشد آنها توسط سربازان کشته شدند».

به گفته ابراهیم موسی سخنگوی مجمع رسانه‌ای جنبش اسلامی نیجریه در یورش 24 ساعته سربازان افرادی مانند شیخ محمد محمود توری رهبر مرکز ایالت کانو و معاون زکزاکی، دکتر مصطفی سعید مدیر رسانه‌ای جنبس ایلامی، ملام ابراهیم عثمان سخنگوی گروه و جمای گیلیما رهبر ارشد بانوان گروه کشته شدند.

برخی منابع اعلام می‌کنند که شیخ زکزاکی نیز در این عملیات دستگیر شده است.

 

 

منبع : فارس
دیدگاه شما در مورد : مقتدا صدر حکومت نیجریه را داعشی توصیف کرد

مقتدا صدر حکومت نیجریه را داعشی توصیف کرد