پنج شنبه 31 خرداد 1397 22:15:17

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 35137

تاریخ انتشار : 21/09/1394 - 20:37

تاکید روسیه بر حمایت از حاکمیت و تمامیت ارضی عراق

وزیر خارجه روسیه در تماس تلفنی با وزیر خارجه عراق درباره حضور نیروهای ترکیه در خاک این کشور، بر حمایت مسکو از حاکمیت و تمامیت ارضی عراق تاکید کرد.

تاکید روسیه بر حمایت از حاکمیت و تمامیت ارضی عراق

به گزارش سوادکوه آنلاین، سرگئی لاوروف وزیر خارجه سوریه طی تماسی تلفنی با ابراهیم جعفری وزیر خارجه عراق درباره حضور نیروهای ترکیه در خاک این کشور با وی گفتگو کرد.

لاوروف در این تماس تلفنی بر حمایت کشورش از حاکمیت و تمامیت ارضی عراق و تلاشهایی که مقامات عراقی درباره حضور نیروهای ترکیه در این کشور مطابق با قوانین بین‌المللی به کار بسته اند تاکید کرد.

وزیر خارجه روسیه همچنین بر ادامه کار در چارچوب کارگروه بین المللی برای حمایت از سوریه با مشارکت همه گروهها بدون استثنا تاکید کرد.

صدها نظامی ترکیه روز جمعه سیزدهم آذر با نقض آشکار تمامیت ارضی عراق، با تانک‌های خود نزدیک شهر موصل که در اشغال گروه تروریستی داعش است، مستقر شدند.

هرچند دولت ترکیه در توجیه اقدام مداخله جویانه خود مدعی شده است مربیان آموزش نظامی این کشور در یک پادگان در منطقه بعشیقه درحال آموزش نیروهای پیشمرگه کرد هستند، با این حال تجاوز آشکار نظامیان ترکیه به شمال عراق با اعتراض و محکومیت شدید مسئولان رده‌های مختلف عراق روبه‌رو شده و دولت عراق بر ضرورت خروج فوری نظامیان متجاوز تاکید کرده اند، با این حال رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه درخواست قانونی و منطقی  دولت عراق برای خروج فوری نظامیان کشورش از خاک عراق را رد کرده است.


منبع : تسنیم
دیدگاه شما در مورد : تاکید روسیه بر حمایت از حاکمیت و تمامیت ارضی عراق

تاکید روسیه بر حمایت از حاکمیت و تمامیت ارضی عراق

  • پربازدیدترین ها