جمعه 24 آذر 1396 13:50:35

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 35121

تاریخ انتشار : 21/09/1394 - 19:17

انتقاد روسیه از نشست ریاض

وزارت امور خارجه روسیه ضمن انتقاد از نشست معارضه سوری در ریاض، پایتخت عربستان سعودی تاکید کرد که این نشست دربرگیرنده تمام گروه‌های معارض سوری نبوده است.

انتقاد روسیه از نشست ریاض

به گزارش سوادکوه آنلاین، وزارت امور خارجه روسیه ضمن انتقاد از نشست معارضه سوری در ریاض، پایتخت عربستان سعودی تاکید کرد که این نشست دربرگیرنده تمام گروه‌های معارض سوری نبوده است.

معارضان خارج‌نشین سوریه موسوم به «ائتلاف ملی معارضان»، هیأت هماهنگی ملی تغییر دموکراتیک سوریه [از معارضان داخلی سوریه که دمشق آن را به عنوان معارض سیاسی به رسمیت می‌شناسد] و معارضان «نشست قاهره» [معارضان داخلی سوریه] از شاخص‌ترین گروه‌های شرکت‌کننده در این نشست به شمار می‌رفتند.

عربستان از نمایندگان برخی گروه‌های مسلح که در فهرست گروه‌های تروریستی قرار دارند نیز دعوت به عمل آورده بود که از آن جمله می‌توان به «الجبهه الجنوبیه» [جبهه جنوبی]، «جیش الاسلام» و «احرار الشام» اشاره کرد. احرار الشام در این نشست شرکت نکرد.

قرار است دور بعدی نشست موسوم به «صلح سوریه» در نیویورک و در اواخر ماه دسامبر (ماه جاری میلادی) برگزار شود، به همین دلیل عربستان که از حامیان اصلی معارضان سوری و گروه‌های مسلح تروریستی موجود در این کشور به شمار می‌رود اعلام کرده بود برای آنچه «متحد کردن معارضان سوری» نامیده، نشستی در ریاض برگزار خواهد کرد.


منبع : فارس
دیدگاه شما در مورد : انتقاد روسیه از نشست ریاض

انتقاد روسیه از نشست ریاض