جمعه 31 فروردین 1397 05:59:22

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 35093

تاریخ انتشار : 21/09/1394 - 11:17

مستند تکان‌دهنده‌ای که هر ایرانی باید آن را ببیند

قائم‌مقام انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس با اعلام خبر رونمایی از مستند «نام و نشان» در سینما روایت گفت: نام و نشان، مستند تکان­‌دهنده­‌ای است که هر ایرانی باید آن را ببیند، چرا که فضای حاکم بر فیلم فضایی کاملاً اثرگذار و برگرفته از واقعیت‌های حاکم بر دفاع مقدس و تبعات پس از دفاع مقدس است.

به گزارش سوادکوه آنلاین، روح اله سهرابی، قائم مقام انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس، از رونمایی فیلم مستند «نام و نشان» در برنامه «سینما روایت» خبر داد و گفت: فیلم مستند «نام و نشان» با موضوع رجعت پیکر پاک شهیدان گمنام و بازشناسی هویت پیکرها از طریق دی ان ای که تماماً در داخل کشور انجام می­‌شود تولید شده است و برای نخستین بار، یکشنبه هفته جاری (22 آذر) در برنامه «سینما روایت» به نمایش در می‌آید.


سهرابی افزود:این فیلم دو روایت موازی اما مرتبط را یدک می­‌کشد که در روایت اول مسیرِ علمی شناسایی هویت پیکرِ بی‌­نام و نشان شهدا را شاهد هستیم که به گونه‌­ای کاملاً حساب شده و علمی فرآیند شناسایی را به تصویر می­‌کشد و در روایت دوم حس و حال حاکم بر خانواده‌ها و تأثیر عمیق شناختن هویت شهدای گمنام برای خانواده­‌های آنهاست که مخاطب را با خود درگیر می‌­کند. فیلم مستند «نام و نشان» بدون آنکه بخواهد با درشت­نمایی و بزرگ­نمایی حرف بزند، به خوبی و با صمیمیت خاصی هدف خود را دنبال می­‌کند و اتفاقاً به نظرم به خوبی از عهده­ آنچه قرار است بگوید برمی­‌آید.

قائم مقام انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس گفت: «نام و نشان» مستند تکان­‌دهنده­‌ای است که هر ایرانی باید آن را ببیند، چرا که فضای حاکم بر فیلم فضایی کاملاً اثرگذار و برگرفته از واقعیت حاکم بر دفاع مقدس و تبعات پس از دفاع مقدس است.

سهرابی با بیان اینکه «نام و نشان» در مدت زمان بیش از یک سال پژوهش و تصویربرداری تولید شده است افزود: «مهدی جعفری» پس از کارگردانی مستند خوب «23 به اضافه یک نفر» به نظرم، اثر شایسته­ دیگری را با موضوع دفاع مقدس تولید کرده است، فیلمی قابل توجه و تاثیرگذار که برگرفته از دل و گره خورده با تخصص است.

قائم مقام انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس خاطرنشان کرد: از آنجا که برنامه «سینما روایت» ظرفیت بسیار خوبی برای رونمایی آثار نمایشی ایجاد کرده است تصمیم بر این شد تا مستند «نام و نشان» نیز اولین بار در این برنامه به نمایش عمومی درآید تا علاقمندان به آثار خاص ارزشی، بتوانند در قالب برنامه «سینما روایت» به تماشای این فیلم نشسته و نقطه نظرات خود را نیز در همان جلسه اعلام نمایند.
 


منبع : فارس
دیدگاه شما در مورد : مستند تکان‌دهنده‌ای که هر ایرانی باید آن را ببیند

مستند تکان‌دهنده‌ای که هر ایرانی باید آن را ببیند

  • پربازدیدترین ها