دوشنبه 28 خرداد 1397 19:46:46

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 3503

تاریخ انتشار : 23/12/1392 - 17:58

اختصاصی/ رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان سوادکوه:

مرتع داری گامی مهم در تولید داخلی و رسیدن به خودکفایی است

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سوادکوه ضمن اشاره به نقش مراتع دربحث اشتغال ،آن را نقطه عطفی درجهت همسو شدن با سیاست اقتصاد مقاومتی دانست.

مرتع داری گامی مهم در تولید داخلی و رسیدن به خودکفایی است

یدالله داوودی در گفتگو با خبرنگار سوادکوه آنلاین گفت: مرتع داری شغلی پایدار است که کشور را دربحث تولید گوشت و مواد پروتئینی بی نیاز وغنی خمی سازد و گامی مهم در تولید داخلی و رسیدن به خودکفایی است.

وی در ادامه افزود: اما شرط مهم رسیدن به این خودکفایی و همراه شدن با اقتصاد مقاومتی تعامل، حمایت و نظارت بین منابع طبیعی و مرتع داران است.
داوودی خاطرنشان کرد: مراتع جز منابع مشترک مردم ومرتع داران است و باید به نحو مطلوب حمایت وحفاظت شود تا اثرات مطلوب آن در کشور نمایان شود و به اقتصاد مقاومتی کمک کند.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیز داری سوادکوه با اشاره به نقش مرتع داران در حفظ و حراست مراتع شهرستان اعلام داشت: توزیع علوفه یارانه ای و دریافت تسهیلات بانکی مهم ترین دغدغه مرتع داران سوادکوه است. 
وی با بیان اینکه شهرستان سوادکوه دارای 43000 هکتار مرتع، 1717 بهره بردار و6 شرکت تعاونی و1 انجمن صنف مرتع داران است گفت: مراتع از پتانسیل های بالایی برخوردارند و نقش بسیار مهمی در بخش اقتصادی و زیست محیطی ایفا می کنند.
داودی با توجه به نقش مهم بهره برداران در حفظ مراتع اظهار داشت: در3 سال اخیر جلسه های تعاملی و هم اندیشی با حضور مرتع داران و بهره برداران برگزار شده است تا دغدغه ها و مشکلات این قشر شناخته و حل شود.
رئیس آبخیزداری سوادکوه با اشاره به مشکلات مرتعداران شهرستان بیان کرد: تمام سعی منابع طبیعی این است که در سال آتی اعتبارات بیشتری برای حمایت مرتع داران به آنها اعطا شود.
وی در پایان تصریح کرد: مراتع جز سرمایه های ملی کشور و متعلق به همه جامعه است ، پس بیایم به نحو مطلوب در حفظ و نگهداری آن کوشا باشیم.


دیدگاه شما در مورد : مرتع داری گامی مهم در تولید داخلی و رسیدن به خودکفایی است

مرتع داری گامی مهم در تولید داخلی و رسیدن به خودکفایی است

  • پربازدیدترین ها