شنبه 01 اردیبهشت 1397 10:26:37

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 34975

تاریخ انتشار : 19/09/1394 - 14:31

ترکیه روسیه را به پاکسازی قومی در سوریه متهم کرد

نخست وزیر ترکیه، روسیه را به تلاش برای 'پاکسازی قومی' در شمال سوریه متهم کرد و گفت: مسکو در تلاش است تا منافع نظامی اش در منطقه را حفظ کند.

ترکیه روسیه را به پاکسازی قومی در سوریه متهم کرد

به گزارش سوادکوه آنلاین، به نقل از خبرگزاری رویترز، 'احمد داوود اوغلو' روز چهارشنبه به خبرنگاران خارجی در استانبول گفت: روسیه در تلاش است تا با بیرون راندن همه ترکمن ها و سنی هایی که رابطه خوبی با این حکومت(سوریه) ندارند، دست به پاکسازی در منطقه قومی بزند. 
داوود اوغلو افزود: آنها(روسیه) می خواهند آنها(ترکمن ها و سنی ها) را بیرون کنند،آنها (روسیه) می خواهند برای حفظ حکومت 'بشار اسد' و پایگاه های روسیه در لاذقیه و طرطوس، این منطقه را به لحاظ قومی پاکسازی کنند. 
وی خاطر نشان کرد، هدف بمباران اعزاز و شمال سوریه از سوی هواپیماهای روسیه، قطع راه های تامین گروه های سوری مخالف اسد، متحد مسکو، و در نهایت، انتفاع شبه نظامیان داعش است.
نخست وزیر ترکیه با اشاره به سرنگونی جنگنده روسیه از سوی نیروی هوایی کشورش، از آمادگی آنکارا برای همکاری با مسکو به منظور جلوگیری از تکرار حوادثی مشابه خبر داد. 
بر اساس این گزارش ، سخنان داوود اوغلو می تواند به روابط متشنج مسکو و آنکارا آسیب بیشتری بزند.
ترکیه که عضو سازمان پیمان آتلانتیک شمالی(ناتو) و ائتلاف تحت امر آمریکاست که مواضع داعش را در سوریه بمباران می کند، خواستار برکناری اسد از قدرت است.


منبع : ایرنا
دیدگاه شما در مورد : ترکیه روسیه را به پاکسازی قومی در سوریه متهم کرد

ترکیه روسیه را به پاکسازی قومی در سوریه متهم کرد

  • پربازدیدترین ها