سه شنبه 26 دی 1396 11:11:39

 

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 34965

تاریخ انتشار : 19/09/1394 - 11:14

نامه استاد دانشگاه اوتاوا در پاسخ به نامه دوم رهبر انقلاب به جوانان غربی

دنیس رنکورت، عضو هیئت علمی و استاد فیزیک دانشگاه اوتاوا نامه‌ای را خطاب به مقام معظم رهبری در رابطه با نامه اخیر ایشان به عموم جوانان غربی نوشته است.

 نامه استاد دانشگاه اوتاوا در پاسخ به نامه دوم رهبر انقلاب به جوانان غربی

به گزارش سوادکوه آنلاین، چندی پیش رهبر معظم انقلاب اسلامی دومین نامه خود خطاب به جوانان غربی را منتشر کردند. این نامه هم‌اکنون در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌های مستقل در مقابل بایکوت شدید رسانه‌های موسوم به جریان اصلی در حال پخش است.

این نامه واکنش‌های مختلفی را به خود جلب کرده است. در این بین اساتید دانشگاهی کشورهای غربی نیز از جمله کسانی بوده‌اند که نسبت به این نامه علاقه خود را نشان داده‌اند.

دنیس رنکورت عضو هیئت علمی و استاد سابق فیزیک دانشگاه اوتاوا است. او یکی از اساتید شناخته شده دانشگاه اوتاوا است که چند سال پیش به علت برخی اقدامات برای آزادی علمی که از نظر دانشگاه «فعالیت‌های غیرآموزشی» شناخته می‌شد، اخراج می‌شود.

وی در نامه‌ای خطاب به مقام معظم رهبری، دیدگاه‌های خود را درباره نامه‌ و شخصیت ایشان بیان کرده است. در ادامه متن نامه دنیس رنکورت را خطاب به مقام معظم رهبری می‌خوانید:

سید علی خامنه‌ای عزیز؛

درست است که من از نظر سن و سال، جوان نیستم اما نامه 29 نوامبر 2015 شما به جوانان غربی را با شیدایی و علاقه بسیاری خواندم. این نامه قلب و فهم مرا به هیجان آورد.

ایران واقعا از اینکه رهبری مانند شما دارد خوشبخت است.

ما در کانادا فقط سیاست‌مداران کوچک دورو، مغرض و خودشیفته‌ای داریم که برای نفع شرکت‌های بزرگ و خواسته‌های ایالات متحده رقابت می‌کنند و کسانی که در رسانه ملی شعارهای کلیشه‌ای می‌دهند.

من واقعا از تحلیل عمیق روانشناسانه و ژئوپلتیکال شما در مورد ریشه‌های تروریسم بین‌الملل قدردانی می‌‌کنم. من باور دارم که تفسیر شما به شکلی بنیادین صحیح است و من از ارتباطی که شما با این حقیقت برقرار کرده‌اید، شگفت‌ زده‌ام.

من امید دارم که جوانان غربی نامه شما را مطالعه کرده و به آن نگاهی واکاوانه خواهند داشت و امید دارم که این نامه بیداری قلب و ذهن‌ غربی‌ها را سرعت می‌بخشد.

با احترام و سپاس

دنیس رنکورت

* چندی پیش رهبر معظم انقلاب دومین نامه خود را خطاب به جوانان غربی نوشتند. پیش از این نیز، رهبر انقلاب اسلامی در بهمن ماه سال گذشته در پی وقوع حوادث تروریستی در فرانسه و بالتبع آن موج اسلام‌هراسی، نامه‌ای به جوانان اروپا و آمریکای شمالی نوشته بودند.


منبع : تسنیم
دیدگاه شما در مورد : نامه استاد دانشگاه اوتاوا در پاسخ به نامه دوم رهبر انقلاب به جوانان غربی

 نامه استاد دانشگاه اوتاوا در پاسخ به نامه دوم رهبر انقلاب به جوانان غربی