دوشنبه 27 آذر 1396 08:40:50

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 34952

تاریخ انتشار : 18/09/1394 - 22:16

مسئول کارگروه توانمند‌سازی مؤسسات قرآنی کشور:

فرهنگ قرآنی با حمایت مردمی در جامعه نهادینه می‌شود

مسئول کارگروه توانمند‌سازی مؤسسات قرآنی دارالقرآن سازمان تبلیغات اسلامی کشور خواستار نهادینه‌شدن فرهنگ قرآنی با حمایت مردمی در جامعه شد.

فرهنگ قرآنی با حمایت مردمی در جامعه نهادینه می‌شود

به گزارش سوادکوه آنلاین، بهروز کریم‌نژاد امروز طی گفت‌و‌گویی، با اشاره به اینکه برای ترویج فعالیت‌های قرآنی باید از ظرفیت‌های مردمی استفاده شود، گفت: مردم در تحقق اهداف پیامبر (ص) نقش اساسی داشتند و نهضت عاشورای حسینی بعد از 15 قرن و با گرامی‌داشت آن توسط مردم به انقلاب اسلامی ایران رسیده است.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران با حمایت مردم، بارقه امید در بین مسلمانان ایجاد کرده است، افزود: انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی (ره)، نهضت پیامبر گرامی اسلام (ص) را با پشتیبانی مردم زنده کرده است.

مسئول کارگروه توانمند‌سازی مؤسسات قرآنی دارالقرآن سازمان تبلیغات اسلامی کشور با اشاره به قدرتمندی نظام جمهوری اسلامی، خاطر‌نشان کرد: فرهنگ قرآنی با حمایت مردمی در جامعه نهادینه شود و تداوم و تقویت فعالیت‌های قرآنی با حضور مردم به‌دست می‌آید.

نماینده مازندران در سه دوره متوالی اتحادیه قرآنی کشور از فعالیت 10 هزار تشکل مردمی و قرآنی در کشور خبر داد و اظهار کرد: تربیت 10 میلیون حافظ و 15 میلیون نفر در حوزه مفاهیم قرآنی که از دغدغه‌های مقام معظم رهبری بوده، محوری‌ترین اولویت‌ تشکل‌های قرآنی و مردمی است.

کریم‌نژاد، مدیریت فرهنگی و قرآنی را از مهم‌ترین راه مقابله با شبیخون فرهنگی دشمن ذکر کرد، افزود: واگذاری فعالیت‌های فرهنگی و قرآنی توسط دولت به مردم موجب گسترش فعالیت‌های آنان خواهد شد که نمونه آن حضور اجتماع عظیم مردمی در اربعین است.

مسئول کارگروه توانمند‌سازی مؤسسات قرآنی دارالقرآن سازمان تبلیغات اسلامی کشور از برگزاری چهارمین دوره انتخابات اتحادیه قرآنی مردمی کشور 26 آذر‌ماه در مشهد خبر داد و با اشاره به اینکه 160 مؤسسه قرآنی به‌عنوان سهمیه استان‌های کشور رای خواهند داد، گفت: اتحادیه قرآنی مردمی کشور دارای 11 عضو اصلی و سه عضو علی‌البدل برای دو سال انتخاب می‌شوند و مازندران 20 سهمیه دارد. 

 

 

نویسنده : عمران اکبرنژاد
منبع : فارس-مازندران
دیدگاه شما در مورد : فرهنگ قرآنی با حمایت مردمی در جامعه نهادینه می‌شود

فرهنگ قرآنی با حمایت مردمی در جامعه نهادینه می‌شود