سه شنبه 26 دی 1396 11:08:33

 

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 34910

تاریخ انتشار : 18/09/1394 - 08:17

کاخ‌ سفید: ترامپ صلاحیت رئیس‌جمهور شدن را ندارد

سخنگوی کاخ سفید با اشاره به درخواست دونالد ترامپ برای ممنوع شدن ورود مسلمانان، این اظهارنظر وی را بر خلاف قانون اساسی آمریکا دانست و گفت: «رئیس‌جمهور روز اول قسم یاد می‌کند که از قانون اساسی دفاع کند؛ ترامپ صلاحیت ریاست‌جمهوری را ندارد.»

به گزارش سوادکوه آنلاین، «دونالد ترامپ» نامزد جمهوری‌خواه ریاست‌جمهوری آمریکا که دیروز ممنوعیت ورود همه مسلمانان به آمریکا را خواستار شده بود، امروز واکنش سختی از سوی کاخ سفید دید.

«جاش ارنست» سخنگوی کاخ سفید در خصوص موضع نهاد متبوعه خود در برابر سخنان ترامپ گفت: «روسای جمهور آمریکا در روز اول تحویل کابینه، دست روی انجیل می‌گذارند و قسم یاد می‌کنند که از قانون اساسی دفاع کنند؛ این سخنان ترامپ بر خلاف قانون اساسی و ارزش‌های آمریکایی است و وی صلاحیت رئیس‌جمهور شدن را ندارد.»

ارنست ادامه داد: «سخنان ترامپ برای کشور و امنیت ملی ما مضر است و علاوه بر آن، ایجاد و تحکیم روابط با مسلمانان را سخت و سخت‌تر می‌کند.»

یکی از خبرنگاران پرسید: « ... بهرحال بخشی از جامعه آمریکا از ممنوع شدن دین اسلام در کشور حمایت می‌کنند و می بینیم که کسانی برای این سخنان ترامپ، کف زدند. سخن رئیس‌جمهور (اوباما) با این قشر از جامعه چیست؟»

این سوال را دقائقی پیش یک خبرنگار دیگر هم پرسیده بود.

ارنست از پاسخ دادن طفره رفت و گفت: «همانگونه که مشاور امنیت ملی ما (کاخ سفید) گفته، این سخنان به ضرر امنیت ملی و قانون اساسی آمریکا است.» 


منبع : فارس
دیدگاه شما در مورد : کاخ‌ سفید: ترامپ صلاحیت رئیس‌جمهور شدن را ندارد

کاخ‌ سفید: ترامپ صلاحیت رئیس‌جمهور شدن را ندارد