یکشنبه 26 آذر 1396 15:33:17

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 34885

تاریخ انتشار : 17/09/1394 - 23:34

ارتش سوریه در یک قدمی بزرگراه حلب-دمشق

ارتش سوریه به همراه نیروهای همپیمان خود در استان «حلب»، پس از آزادسازی 4 روستا و کشتن بیش از 100 عنصر از گروه‌های مختلف تروریستی هم اکنون به نزدیکی بزرگراه حلب-دمشق رسیده‌اند.

به گزارش سوادکوه آنلاین، پس از دو هفته آرامش نسبی در جبهه جنوبی استان حلب، روز گذشته نیروهای سوری با کمک نیروهای مقاومت عراق و لبنان و پشتیبانی مستشاران سپاه پاسداران حملات غافلگیرکننده‌ای را علیه مواضع تروریست‌ها در جبهه جنوب غربی استان حلب و در جنوب شهرک «خان طومان» آغاز کردند.

نیروهای مقاومت در این عملیات موفق شدند 4 روستای مهم و راهبردی «خلصة»، «القلعجیة»، «الحمرا» و «زیتان» را از وجود عناصر تروریستی پاکسازی کنند.

بنا بر این گزارش، در این عملیات ده‌ها عنصر تروریستی کشته و زخمی شدند و تعدادی نیز به اسارت نیروهای مقاومت درآمدند.

 تلفات تروریست‌ها در عملیات پاکسازی 4 روستا در حومه جنوبی حلب به شرح ذیل است:

جیش الصقور: 20 کشته

اجناد الشام: 35 کشته

تیپ ثوار الشام: 13 کشته از جمله یک فرمانده بلندپایه به نام «یاسر ابوسعید»

جبهة النصره: بیش از 60 کشته و زخمی

بنا بر این گزارش، با پاکسازی این روستاها که در شرق مسیر اصلی «حلب-دمشق» واقع شده، بخش زیادی از مسیر اصلی ارتباط تروریست‌ها از شمال به جنوب حلب واستان ادلب که جاده اصلی حلب_دمشق است تحت اشراف نیروهای سوری و مقاومت قرار گرفته است.

همزمان، نیروهای سوری و مقاومت با تثبیت مواضع خود در این روستاها، از عصر روز گذشته حملات خود را برای عملیات جدید بازپس‌گیری روستای مهم و راهبردی «الزربة» آغاز کردند.

همزمان با پشتیبانی توپخانه‌ای ارتش سوریه، نیروهای مقاومت النجباء عراق با کمک تیپ «امام محمد باقر(ع) و حزب الله لبنان عملیات پاکسازی مزارعشرقی این روستا را آغاز و موفق شدند خود را به اطراف این روستا برسانند.

 

منبع : فارس
دیدگاه شما در مورد : ارتش سوریه در یک قدمی بزرگراه حلب-دمشق

 ارتش سوریه در یک قدمی بزرگراه حلب-دمشق