یکشنبه 03 تیر 1397 23:10:37

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 34874

تاریخ انتشار : 17/09/1394 - 19:57

جدیدترین جزئیات رخداد تلخ «بخیه»

معاون درمان وزارت بهداشت با تشریح جدیدترین اقدامات درباره رخداد تلخ پزشکی اصفهان گفت: انگیزه این کار زیر سئوال است و حتی به لحاظ روانپزشکی باید افرادی این رخداد مورد بررسی قرار گیرند چون این اتفاق کاملاً غیر اخلاقی، غیر منطقی و غیر عادی است.

به گزارش سوادکوه آنلاین، دکتر محمد حاجی‌آقاجانی درباره جدیدترین اقدامات در زمینه رخداد تلخ پزشکی اصفهان اظهار داشت: پیرو اعزام دو تیم ارشد نظارت از وزارت بهداشت به استان اصفهان برای بررسی موضوع اختلال در روند درمان کودک 5 ساله، به اتفاق مدیر کل نظارت بر درمان به اصفهان رفتیم تا نتایج کارشناسی‌ها و ارزیابی‌های دو تیم اعزامی را مورد بررسی دقیق تر قرار دهیم.

حاجی آقاجانی ادامه داد: در نشستی که با مسئولان ارشد دانشگاه علوم پزشکی اصفهان داشتیم ابعاد مختلف موضوع مورد بررسی قرار گرفت.

معاون درمان وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه این اتفاق ناگوار باید حتماً مورد بررسی دقیق قرار می‌گرفت، گفت: پزشک و پرستار مذکور برای بررسی پرونده به دادگاه نظام پزشکی شهرستان معرفی شدند ولی موقتاً خدمت این دو، تا بررسی پرونده در دادگاه نظام پزشکی به حالت تعلیق درآمد.

حاجی آقاجانی افزود: به لحاظ اداری نیز پرونده در هیات تخلفات اداری دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در دست بررسی است و متخلفین احتمالی هم به تخلفات اداری دانشگاه معرفی شدند.

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: به منظور بررسی این حادثه، هر دو دادگاه؛ تخلفات اداری دانشگاه و دادگاه نظام پزشکی روز گذشته تشکیل جلسه دادند و رسیدگی اولیه به این موضوع را آغاز کردند.

حاجی آقاجانی گفت: با توجه به تخلفی که در بیمارستان اتفاق افتاده بود و جمع بندی کارشناسی‌های انجام شده، شب گذشته در جلسه ای با مسئولین ارشد دانشگاه مقرر شد که مسئولان بیمارستان خمینی شهر اصفهان از سمت خود برکنار شوند و ضمناً به مسئولین حراست، بازرسی و برخی از مسئولان دیگر دانشگاه تذکرات جدی داده شد.

معاون درمان وزارت بهداشت در ادامه در مورد وضعیت کودک نیز گفت: کودک مورد معاینات دقیق قرار گرفته و خوشبختانه جراحت مختصر بوده و وی در سلامت کامل است.

حاجی آقاجانی گفت: تیم جراحی پلاستیک نیز کودک را مورد معاینه قرار داده است و مشکلی در درمان وی وجود ندارد.

وی تصریح کرد: فعلاً نیاز به اقدام درمانی خاصی برای کودک وجود ندارد و از خانواده این کودک نیز دلجویی شده است. 

معاون درمان وزارت بهداشت با بیان اینکه که این اتفاق کاملاً غیر عادی و غیر معمول است، گفت: انگیزه این کار هم زیر سئوال است چرا که نه بیمارستان به دلیل اجرای طرح تحول سلامت با دریافتی 3 یا 6 درصد هزینه درمان از مردم و نه پزشک برای دریافت دستمزد مشکلی داشته است. بنابراین این موضوع باید مورد بررسی بیشتر قرار گیرد و حتی به لحاظ روانپزشکی هم باید افرادی که در این موضوع دخیل بوده اند مورد بررسی قرار گیرند چون این اتفاق کاملاً غیر اخلاقی، غیر منطقی و غیر عادی است.

حاجی آقاجانی عنوان کرد: همه تدابیر لازم برای این حادثه اتخاذ شده و بررسی‌های لازم توسط کارشنان انجام شده و ادامه بررسی‌ها توسط مراجع قضایی انجام خواهد شد.

وی تصریح کرد: سلامت مردم و حقوق بیماران خط قرمز وزارت بهداشت است و اگر تخلفی اتفاق افتد هیچ مسئول، پزشک و پرستاری حاشیه امنی در وزارت بهداشت نخواهد داشت و به موقع واکنش لازم نشان داده خواهد شد.

معاون درمان وزارت بهداشت در پایان تاکید کرد: این  اتفاق غیر عادی و غیر معمول نباید تلاش‌های بسیار ارزشمند و فداکاری‌های پزشکان و پرستاران را در بیمارستان‌ها، به خصوص در بخش‌های اورژانس تحت تاثیر قرار دهد و همه مردم به جانفشانی‌ها و فداکاری‌های پزشکان و پرستاران خصوصاً در بخش های اورژانس واقف هستند.

 

منبع : تسنیم
دیدگاه شما در مورد : جدیدترین جزئیات رخداد تلخ «بخیه»

جدیدترین جزئیات رخداد تلخ «بخیه»

  • پربازدیدترین ها