یکشنبه 03 تیر 1397 05:58:09

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 34856

تاریخ انتشار : 17/09/1394 - 15:16

قاضی صلواتی: متهم ردیف دوم پای «ب.ز» را به مجموعه نفت باز کرد

قاضی صلواتی خطاب به متهم ردیف دوم پرونده نفتی گفت: این شما بودید که با تعریف‌ها و تمجیدهای خود و معرفی کردن بابک زنجانی به عنوان یک بانکدار حرفه‌ای در خارج، پای او را به مجموعه نفت باز کردید.

قاضی صلواتی: متهم ردیف دوم پای «ب.ز» را به مجموعه نفت باز کرد

به گزارش سوادکوه آنلاین، بیستمین جلسه محاکمه متهمان پرونده نفتی صبح امروز سه‌شنبه در شعبه 15 دادگاه انقلاب اسلامی تهران به ریاست قاضی صلواتی با حضور هر 3 متهم پرونده، وکلای مدافع متهمان، وکلای سازمان‌های شاکی و کارشناسان بانک مرکزی و وزارت اطلاعات برگزار شد.

قاضی صلواتی در ابتدای جلسه امروز پس از قرائت تذکرات قانونی از متهم ردیف دوم گفت آیا قبول دارید که شما آقای زنجانی را به عنوان یک بانکدار حرفه‌ای در خارج از کشور به صندوق بازنشستگی کارکنان شرکت نفت برای خرید محموله‌‌های نفت معرفی کرده‌اید؟

م.ش، خطاب به قاضی صلواتی گفت: شدیدا این موضوع را رد می‌کنم و در جلسه‌ای که آقای الف.و.د حضور داشت قرار بود موضوع 300 میلیون دلار مطرح شود.

قاضی صلواتی خطاب به متهم گفت: شما آقای زنجانی را بانکدار حرفه‌ای بین‌المللی معرفی کرده و گفته‌اید او می‌تواند پول نفت را نقدا پرداخت کند.

متهم در پاسخ به این اظهارنظر رئیس دادگاه بار دیگر معرفی زنجانی به مجموعه نفت به عنوان بانکدار حرفه‌ای را تکذیب کرد و گفت: بحثی که آنجا مطرح شد ارتباطی به موضوع صندوق بازنشستگی نداشت و قبلا نیز چند بار از بازپرس خواسته‌ام مرا با آقای الف.و.د یا آقای س. ج روبرو کند.

متهم ردیف دوم پرونده نفتی در ادامه اظهارات خود گفت:‌ ورود آقای زنجانی به مجموعه نفت از طریق نیکو بوده است.

قاضی صلواتی خطاب به م.ش گفت: ورود زنجانی به نفت از طریق شما صورت گرفته است که متهم پاسخ داد این نظر شماست زیرا اگر به تاریخ تقدم و تاخر زنجانی به مجموعه نفت توجه کنید می‌بینید که او از قبل با وزیر نفت آشنایی داشت و با آنها همکاری می‌کرد. آقای زنجانی در تاریخ 91/1/25 به لوزان می‌رود و در تاریخ 91/2/24 اولین ال سی به نیکو ابلاغ می‌شود و در اصل قضیه به این شکل بوده است.

قاضی صلواتی خطاب به متهم ردیف دوم پرونده گفت: تعریف و تمجیدهای شما از زنجانی و اینکه زنجانی بابت خرید محموله‌های نفتی پول نقد می‌دهد باعث می‌شود صندوق بازنشستگی کارکنان نفت به او بار بدهند اگر زنجانی به تنهایی به دفتر آقای الف.و.د مراجعه می‌کرد هیچ‌گاه به او نفت نمی‌دادند.

م.ش، در پاسخ به اظهارات قاضی صلواتی گفت: آقای م اصرار داشت که با زنجانی قرارداد امضا کند و اگر من چنین نفوذی داشتم که بتوانم رانت بگیرم برای خودم دریافت می‌کردم.

قاضی صلواتی خطاب به متهم ردیف دوم گفت: بحث رانت نیست بلکه شما پای زنجانی را به نفت باز کردید.

م.ش، پاسخ داد: این عین کذب است چرا که در تاریخ 91/125 زنجانی به لوزان رفت و با س.ج قرار گذاشت و حاضرم با آنها روبرو شوم.

قاضی صلواتی در ادامه افزود: پای زنجانی را به نفت چه کسی باز کرد؟ این تعریف و تمجیدهای شما بود که پای زنجانی به نفت باز شد. به گونه‌ای عمل کردید که وقتی شرکت اچ کی دید زنجانی 300 میلیون یورو پول می‌دهد به شرکت بازنشستگی می‌گوید نمی‌خواهد شما با شرکت زنجانی کار کنید ما خودمان با او کار می‌کنیم. این حاصل تعریف و تمجیدهای شما بود و باعث شد پای زنجانی به نفت باز شود.

متهم ردیف دوم پرونده در پاسخ به اظهارات قاضی صلواتی گفت: زنجانی خودش با وزیر نفت از قبل رابطه داشت و نیازی به زیرمجموعه برای معرفی کردن او نبود. ضمن اینکه محموله صندوق بازنشستگی کارکنان نفت عودت داده شد و در نهایت معامله‌ای هم صورت نگرفت.

قاضی صلواتی بار دیگر خطاب به متهم گفت: ما در مورد معاملات فعلا صحبت نمی‌کنیم. پای زنجانی را شما به نفت باز کردید.

متهم ردیف دوم پرونده بار دیگر گفت: چنین چیزی نیست و این عین اشتباه است. قاضی صلواتی در پاسخ به تکذیب متهم گفت: اظهارات آقای الف.و.د و س.ج موجود است.

م.ش،‌ پاسخ داد: اگر آقای الف.و.د اینقدر روی من اعتبار باز می‌کرد، محموله‌ها را به خودم می‌داد. 

 

منبع : تسنیم
دیدگاه شما در مورد : قاضی صلواتی: متهم ردیف دوم پای «ب.ز» را به مجموعه نفت باز کرد

قاضی صلواتی: متهم ردیف دوم پای «ب.ز» را به مجموعه نفت باز کرد

  • پربازدیدترین ها