پنج شنبه 28 دی 1396 23:16:12

 

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 34854

تاریخ انتشار : 17/09/1394 - 14:33

سیمانتک ایران را به‌حملات هکری متهم کرد

شرکت امنیتی آمریکایی سیمانتک، هکرهای ایرانی را به حمله به برخی کاربران اینترنت در داخل و خارج از کشور با استفاده از بدافزارهای خاص متهم کرده است.

 سیمانتک ایران را به‌حملات هکری متهم کرد

به گزارش سوادکوه آنلاین، شرکت سیمانتک مدعی شده که حملاتی به‌برخی کاربران اینترنت در داخل و خارج از کشور ایران انجام شده که پیچیدگی خاصی ندارند ولی هکرها از این طریق به رایانه های شخصی برخی کاربران مورد هدف دسترسی یافته‌اند و از یک سال پیش تا به حال در حال سرقت اطلاعات حساس این کاربران هستند. 
 
به گفته سیمانتک دو گروه از هکرها که Cadelle  و  Chafer  نام دارند، بدافزاری را برای سرقت اطلاعات حساس از رایانه های شخصی و سرورها توزیع کرده اند و از این طریق اطلاعاتی از شرکت های هواپیمایی و مخابراتی کشورهای منطقه نیز سرقت شده است. 
 
بر اساس برآوردهای سیمانتک این حملات از اواسط سال 2014 آغاز شده، اما سرورهای کنترل و فرمان این حملات از سال 2011 فعال بوده اند. 
 
بدافزار Cadelle به نام backdoor.cadellespy و بدافزار Chafer به نام backdoor.remexi هنوز در حال فعالیت هستند. سیمانتک معتقد است توزیع بدافزار Cadelle از طریق حملات نفوذی SQL صورت می گیرد تا وب سرورها دچار آسیب شوند. این حملات به هکرها امکان می دهند تا فرامین خود را در فرم های تحت وب وارد کرده و از طریق پایگاه های داده پاسخ دریافت کنند.

 

منبع : فارس
دیدگاه شما در مورد : سیمانتک ایران را به‌حملات هکری متهم کرد

 سیمانتک ایران را به‌حملات هکری متهم کرد