یکشنبه 29 بهمن 1396 23:40:52

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 34836

تاریخ انتشار : 17/09/1394 - 10:32

ماجرای اسارت دختر 18ساله ایزدی توسط داعش

دختر جوان ایزدی که یک سال و نیم قبل در چنگال تروریست‌های داعش افتاده بود، توانست پا به فرار بگذارد.

به گزارش سوادکوه آنلاین، گروه تروریستی داعش بدون جنگ و خونریزی و با خیانت مقامات بلند پایه عراق وارد استان موصل شد و صدها زن کُرد و ایزدی را اسیر کرد.

«هدیه» نام دختر جوان 18 ساله کُرد ایزدی است که پس از اشغال شهر "سنجار" در سوم آگوست 2014 (12 مرداد 1393) از سوی عناصر داعش به اسارت گرفته شد.

وی در جریان رسوم این گروه تروریستی که اسرا را بین خود تقسیم می‌کردند، به «شهاب احمد» ملقب به "ابو ذیاب" اعطا شد.

به گفته این دختر ایزدی، ابو ذیاب ساکن شهر "البعاج" در نزدیکی منطقه "کرعزیر" و البته مسئول انفجارهای تروریستی کرعزیر و خضر بوده است.

هدیه در توضیح شخصیت این تروریست اظهار داشت: ابو ذیاب از فرماندهان شناخته شده داعش در شهر البعاج بود که اغلب مردم شهر او را می‌شناختند.

وی افزود: ابو ذیاب مسئول توزیع اسلحه و بمب در میان عناصر داعش بود.

این دختر ایزدی با اشاره به کشته شدن پدر و برادرانش در جریان حمله تروریست‌ها به شهرشان گفت: زمانی که در اسارت این تروریست بودم، حوادث دردناک بسیار را تجربه کردم. در یکی از روزها، ابو ذیاب هنگام خروج از منزل تلفن همراهش را فراموش کرد و من به جستجو در محتویات آن پرداختم.

به گزارش پایگاه خبری رووداو (متعلق به اقلیم کردستان عراق)، هدیه خاطرنشان کرد: در تلفن همراه ابو ذیاب، ویدئو و تصاویری از اعدام پدرم، دو برادرم و بسیاری از هموطنان کُردم را مشاهده کردم که با تیراندازی مستقیم این تروریست جانشان را از دست داده بودند.

وی با بیان اینکه ابو ذیاب یک همسر و چهار فرزند داشت، تاکید کرد: همواره مورد ضرب و شتم شدید این تروریست قرار می‌گرفتم و از طرفی، همسرش نیز به من کراهت بسیاری داشت.

این دختر ایزدی همچنین به مکالمات ابو ذیاب با سایر تروریست‌ها اشاره کرد و اظهار داشت: بیشتر اوقات شاهد صحبت‌های ابوذیاب با افراد مسلح دیگر بودم و آنان همواره از استمرار بمب‌گذاری سخن می‌گفتند.

هدیه اظهار داشت: ابوذیاب بر اثر بمباران هوایی زخمی شد و برای مداوا به استان "رقه" سوریه رفت که مرا نیز به اجبار، همراه خود برد.

وی ادامه داد: این تروریست 12 روز در بیمارستان رقه بستری بود و من در تمام لحظات مجبور به تحمل کردنش بودم.

دختر جوان ایزدی با امتنا از بیان چگونگی فرار کردنش از چنگال ابو ذیاب گفت: وقتی این تروریست درمان شد، مرا با خود از سوریه به منطقه "ربیع" واقع در شهر موصل عراق برد.

هدیه در پایان اظهار داشت: دو هفته قبل توانستم پس از یک سال و نیم اسارت در چنگال این تروریست داعشی، فرار کنم.


منبع : ابنا
دیدگاه شما در مورد : ماجرای اسارت دختر 18ساله ایزدی توسط داعش

 ماجرای اسارت دختر 18ساله ایزدی توسط داعش