جمعه 01 تیر 1397 04:22:56

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 34774

تاریخ انتشار : 16/09/1394 - 10:33

تجهیز ناوشکن‌های نداجا به موشک کروز ۳۰۰ کیلومتری

فرمانده نیروی دریایی ارتش از تجهیز ناوشکن‌های نداجا به موشک‌کروز قدیر خبر داد. این کروز که هفته گذشته تحویل نداجا شده است، ۳۰۰ کیلومتر برد دارد.

به گزارش سوادکوه آنلاین، دریادار حبیب الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش طی سخنانی گفت: تجهیزات نیروی دریایی در عرصۀ دریاها، ناوهای موشک انداز و ناوشکن‌ها هستند؛ یکی از سلاح های اثرگذار و راهبردی ناوشکن ها، موشک های نصب شده روی آن ها هستند. این موشک ها، شامل موشک های سطح به هوا و سطح به سطح می شوند.

وی افزود: وقتی توان موشکی را در ناوشکن‌ها بالا ببریم، قطعا به قدرت نیروی دریایی افزوده می شود. حالا اگر این موشک ها از ویژگی های خاصی برخوردار باشند؛ قطعا توان بالاتر می‌رود و هر قدر ویژگی داشته باشد، توان بالاتر می رود. این یک رابطه کاملا مستقیم دارد.

فرمانده نیروی دریایی ارتش تصریح کرد: نصب موشک قدیر بر روی ناوشکن‌های‌مان به این معنی است که یک گام در جهت ارتقای توان ناوشکن فراتر رفته‌ایم. وقتی بُرد موشک مناسب باشد، کلاهکِ آن مناسب باشد، دقتِ آن مناسب باشد، دیدِ راداری آن مناسب باشد یا ضد رادار باشد؛ جمع شدن این امکانات، باعث بالاتر رفتن توان موشکی ناوشکن می‌شود. موشک قدیر، که هفته گذشته در اختیار نیروی دریایی قرار داده شد، از نظر این ویژگی ها، از نسلِ قبلی موشک هایی که در اختیار داشتیم، به مراتب سطح بالاتری دارد.

دریادار سیاری در ادامه تاکید کرد: ما برای حفظ و ارتقای توانمندیمان در دریا، هر روز و هر سال، در تلاش هستیم تا بر کیفیت سلاح هایی که داریم بیفزاییم. ما نمی توانیم به آن چه که داریم بسنده کنیم. علاوه بر ساخت ناوشکن ها، همواره در تلاش هستیم که ویژگی موشک هایی که بر ناوشکن ها نصب می شود را ارتقا دهیم.

وی در عین حال خاطر نشان کرد: ما اگر ناوشکن می‌سازیم و آن ها را به پیشرفته ترین موشک ها، اژدرها، رادارها، سونارها و ابزار جنگ های الکترونیکی مجهز می‌کنیم؛ به منظور دفاع از منابع و منافع کشورمان است و هیچ گاه از آن برای تعرض و تعدی به آب های دیگران یا مرزهای دیگران یا منافع دیگران استفاده نمی کنیم.


منبع : تسنیم
دیدگاه شما در مورد : تجهیز ناوشکن‌های نداجا به موشک کروز ۳۰۰ کیلومتری

تجهیز ناوشکن‌های نداجا به موشک کروز ۳۰۰ کیلومتری

  • پربازدیدترین ها