پنج شنبه 23 آذر 1396 20:23:21

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 34751

تاریخ انتشار : 15/09/1394 - 22:31

اسنادی مبنی بر بی گناهی پلاتینی منتشر شد

یکی از نشریه‌های سوئیسی مدارکی را منتشر کرد که نشان‌دهنده بی‌گناهی پلاتینی رئیس یوفا است.

به گزارش سوادکوه آنلاین، هفته‌‌نامه دی‌مانش سوئیسی فرانسه زبان امروز گزارشی 23 صفحه‌ای منتشر کرد که در این گزارش اثبات می‌کند که قضیه 2 میلیون دلاری که بلاتر و پلاتینی بابت آن 90 روز محروم شدند، غیرقانونی نبوده است بلکه حقوق  سالیانه پلاتینی است که در سال 1998 به مشاور عالی فیفا فعالیت می‌کرد.

تیبو دالیس وکیل پلاتینی به این نشریه گفت: این گزارش نشان‌دهنده بی‌گناهی موکلم است. زیرا این گزارش به قراردادی که پلاتینی با فیفا داشته است پرداخته و ثابت می‌کند که مسئولان وقت یوفا و فیفا در سال 1998 از این قضیه کاملا اطلاع داشتند.

این نشریه در گزارش خو نوشت که این یادداشت به تمام اعضا کمیته اجرایی فیفا توزیع شد همان سالی که لنارت یوهانسون سوئدی رئیس اتحادیه فوتبال اروپا بود.

این منبع در ادامه افزود: یوهانسون (رئیس وقت اتحادیه اروپا)، ایگیدوس براون( رئیس وقت فدراسیون آلمان)، گرهارد آیگنر( سخنگوی وقت یوفا)، آنتونیو ماتراتزه( رئیس وقت فدراسیون ایتالیا) ارتزیک( رئیس وقت فدراسیون ترکیه) و اومد(رئیس وقت فدراسیون نروژ) همه این‌ها در جلسه حضور داشتند و اعضا کمیته اجرایی فیفا در آن زمان بودند و کاملا از این مدارک آگاه هستند.

در این سند ذکر شده اسست که بلاتر رئیس فیفا در آن زمان گفته است: پلاتینی در آینده مدیر ورزشی فیفا خواهد شد یا اینکه در یکی از پست‌های فدراسیون جهانی فعالیت خواهد کرد.

این نشریه در پایان آورده است: 2 میلیون دلاری که بلاتر در سال 2011 به پلاتینی پرداخته است رشوه نبوده بلکه حقوق پلاتینی است که در سال 1998 تا 2002 به عنوان مشاور عالی فیفا فعالیت می‌کرد و حقوق سالانه‌اش بک میلیون فرانک سوئیسی بوده است.

روز گذشته کمیته اخلاق هم اعلام کرد که در هفته آینده جلسه‌ای را برای شنیدن دفاعیات پلاتینی و بلاتر برگزار می‌کند و حکم نهایی خود را در رابطه با آنها صادر می‌کند.

حال باید منتظر بمانیم که این مدارک رئیس یوفا را تبرئه می‌کند و می‌تواند برای انتخابات آینده ریاست فیفا خود را برساند.


منبع : فارس
دیدگاه شما در مورد : اسنادی مبنی بر بی گناهی پلاتینی منتشر شد

 اسنادی مبنی بر بی گناهی پلاتینی منتشر شد