چهار شنبه 05 اردیبهشت 1397 03:08:39

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 34683

تاریخ انتشار : 14/09/1394 - 19:56

بیعت زن تیرانداز کالیفرنیا با داعش +عکس

رسانه های آمریکا اعلام کردند که زن عامل حمله کالیفرنیا پیش‌تر با داعش بیعت کرده بود.

به گزارش سوادکوه آنلاین، شبکه خبری "سی ان ان" روز جمعه از سه تن از مقامات آمریکایی نقل کرد که احتمال می رود "تاشفین مالک" که در تیراندازی ایالت کالیفرنیا با همسر خود مشارکت داشت، پیشتر با ابوبکر بغدادی سرکرده گروه تروریستی داعش بیعت کرده است. 

این شبکه خبری امریکایی از یکی از مسئولان نقل کرد که "تاشفین مالک" از طریق یادداشتی در صفحه خود با یک نام مستعار در شبکه ارتباط اجتماعی فیس بوک، با بغدادی بیعت کرده بود.

روزنامه امریکایی نیویورک تایمز نیز آورده است که "تاشفین" چند ماه قبل از انجام عملیات تروریستی در کالیفرنیا، در صفحه خود در فیسبوک با بغدادی بیعت کرده بود.

در حمله مسلحانه "تاشفین مالک" به همراه همسرش "سید فاروق" به یک مرکز نگهداری معلولان در روز چهارشنبه 2 دسامبر، 14 نفر کشته و 17 نفر دیگر زخمی شدند. پلیس شهر سان برناردینو تصاویر سلاح و مهمات این زن و شوهر را منتشر کرد. پلیس تاکید کرد که این سلاح ها را "تاشفین مالک" و "سید فاروق "در حمله به سان برناردینو در ایالت کالیفرنیا در غرب امریکا به کار بردند.

رییس پلیس سان برناردینو گفت که فاروق و همسرش مالک که دختر 6 ماهه خود را به مادر فاروق سپرده بودند، حدود 150 گلوله به مرکز مزبور شلیک کردند، قبل از آنکه خود در تبادل آتش، پس از تعقیب و گریز، کشته شوند. وی افزود: نیروهای پلیس، حدود 5000 گلوله و 12 بمب دست سازدر منزل آنها پیدا کردند.

گفتنی است که تیراندازی در سان برناردینو با استفاده از سلاح های دارای مجوز صورت گرفته بود، و این حمله مسلحانه اخیر 353 امین حمله در امریکا در سال 2015 به شمار می آید.

باراک اوباما رییس جمهوری امریکا در واکنش به این حمله تصریح کرد که  این حادثه تروریستی از جمله حوادث تروریستی است که در حال حاضر در جهان روی می دهد و تمام کشورها باید برای مبارزه با تروریسم و گروههای جهادی و در راس آنها داعش، همکاری کنند. رییس جمهوری امریکا بر ضرورت کاهش پدیده حمل سلاح شخصی تاکید کرد.

تجارت سلاح شخصی از بزرگترین مشکلات آمریکا به شمار می آید.

 
بیعت زن تیرانداز کالیفرنیا با داعش +عکس
تاشفین مالک، عامل تیراندازی در کالیفرنیا


 

بیعت زن تیرانداز کالیفرنیا با داعش +عکس

مهمات کشف شده در منزل تیراندازان کالیفرنیا

 

بیعت زن تیرانداز کالیفرنیا با داعش +عکس

 


منبع : میزان
دیدگاه شما در مورد : بیعت زن تیرانداز کالیفرنیا با داعش +عکس

بیعت زن تیرانداز کالیفرنیا با داعش +عکس

  • پربازدیدترین ها