یکشنبه 03 تیر 1397 05:47:15

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 34678

تاریخ انتشار : 14/09/1394 - 18:11

واشنگتن به ماهواره های خود نیز رحم نمی‌کند

یک مقام نظامی بلند پایه آمریکا به یکی از خطرناک‌ترین مشکلات ارتش این کشور در عرصه جنگ الکترونیک در برهه فعلی اعتراف کرد.

واشنگتن به ماهواره های خود نیز رحم نمی‌کند

به گزارش سوادکوه آنلاین، ژنرال «جان هایتن» فرمانده واحد هوا فضای آمریکا در زمینه خطرات فراروی ماهواره‌های این کشور گفت ، از این‌که چندبار ماهواره‌های آمریکا از سوی چین و روسیه مورد حمله الکترونیک قرار گرفته‌اند اطلاعی ندارد.

به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک» ژنرال هایتن افزود که به طور متوسط در ماه ۲۳ بار ماهواره‌های مخابراتی آمریکا دچار مشکل شده‌ و ارتباطشان  قطع شده است. وی گفت: «در سال ۲۰۱۵، ۲۶۱  جنگ الکترونیکی علیه ماهواره‌های ما صورت گرفته است .»

از قرار معلوم آمریکا خود نیز مسبب جنگ الکترونیک علیه ماهواره‌های خود بوده است .این مقام نظامی ارشد آمریکا هدف گرفتن ماهواره‌های آمریکا از سوی نیروهای خود را به واسطه دانش پایین نیروهای  خودی عنوان کرد و افزود، کشورهایی چون روسیه و چین به شدت فعالیت‌های ماهواره ای آمریکا را تحت نظر دارند.

بر اساس این گزارش، اسناد افشا شده فوریه ۲۰۱۵ آژانس اطلاعات دفاعی آمریکا حکایت از آن داشتند که سران نظامی روسیه و چین متوجه مزایای اطلاعات منحصر به فرد  سامانه‌های فضایی شده‌اند و به همین دلیل در حال توسعه قابلیت‌های خود هستند تا مانع استفاده آمریکا از فضا در یک عرصه نبرد شوند.

 


منبع : فارس
دیدگاه شما در مورد : واشنگتن به ماهواره های خود نیز رحم نمی‌کند

واشنگتن به ماهواره های خود نیز رحم نمی‌کند

  • پربازدیدترین ها