پنج شنبه 03 خرداد 1397 17:55:48

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 3466

تاریخ انتشار : 21/12/1392 - 07:00

اختصاصی/ سوادکوه آنلاین گزارش می دهد:

برگزاری اولین جشنواره قرآنی قداست درخت

اولین جشنواره قرآنی قداست درخت با مضمون اینکه شکستن شاخه درخت شکستن بال فرشتگان است برگزار شد.

برگزاری اولین جشنواره قرآنی قداست درخت

به گزارش سوادکوه آنلاین، درخت موجودی که حیاط ما وابسته به حیاط او و بازدم او تنفس ماست، موجودی که وجودش تضمینی برای حیاط ماست و قطع هر اصله اش ما را به سمت نابودی سوق می دهد.

این هفته هفته درختکاری و منابع طبیعی است، در این هفته هر کدام از ادارات و نهاد ها سعی می کنند تا به طریقی دین خود را به این موجود سراسر منفعت خداوند اداء کنند و در این راستا سازمان تبلیغات اسلامی نیز سعی کرده با برگزاری جشنواره ای تا حد توان قطره ای از این دین را اداء کند.

 جشنواره قرآنی قداست درخت جشنواره ایست که به تلاش سازمان تبلیغات اسلامی با همکاری اداره منابع طبیعی و آبخیز داری شهرستان سوادکوه در سالن اجتماعات سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد.

در این جشنواره که صبح امروز با حضور رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیز داری سوادکوه به همراه جمعی از مربیان و دانش آموختگان قرآنی برگزار شد به مسئله اهمیت وجود درخت در زندگی انسان و همچنین نگاه ویژه دین اسلام به این موجود پرداخته شد.

جشنواره با ذکر آیاتی چند از کلام الله مجید در خصوص طبیعت، جنگل و اساس شکل گیری حیاط در زمین شروع شد و در ادامه حجت الاسلام ذاکری خطیر رئیس سازمان تبلیغات اسلامی سوادکوه به سخنرانی پیرامون تاثیر طبیعت و جنگل در رفتار و اخلاق انسان پرداخت و گفت: زندگی در طبیعت و محیط سالم بر اخلاق، رفتار و نگاه ما تاثیر خاص خواهد داشت.

وی همچنین از تاثیر مخرب انسان بر طبیعت سخن گفت و اظهار داشت:هر کجا بشر در کار طبیعت دخالت کرده موجب تخریب و نابودی آن شده است.

داودی رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیز داری شهرستان نیز در ادامه به عنوان سخنران بعدی جشنواره پیرامون نقش جنگل در زندگی انسانها و اهمیت آن در تولید اکسیژن و بقای بشر سخنرانی و کرد و ابراز داشت: 60 درصد اکسیژن مصرفی در جهان توسط جنگل ها تولید می شوند.

وی با تکیه بر نظرات محققین زمین را موجودی ابر زنده خواند و اذعان داشت: انسان به عنوان محور توسعه پایدار زمین و کسی که می تواند برای زندگی همه موجودات برنامه ریزی کند و درخت به عنوان موجودی که از آغاز تا پایان زندگی اش سراسر منفعت است دو موجودی هستند که در زندگی زمین نقش برجسته ای دارند.

جلسه با خواندن تواشیح توسط دو گروه تواشیح از سطح شهرستان ادامه یافت و در پایان نیز حضار از نمایشگاه نقاشی کودکان که به مناسبت هفته درختکاری برگزار شده بود بازدید کردند.

پس از پایان جشنواره نیز هر یک از حضار با حضور در حیاط ساطمان تبلیغات اسلامی سوادکوه به صورت نمادین به مناسبت هفته درختکاری یک اصله نهال غرص کردند.

 دیدگاه شما در مورد : برگزاری اولین جشنواره قرآنی قداست درخت

برگزاری اولین جشنواره قرآنی قداست درخت

  • پربازدیدترین ها