جمعه 31 فروردین 1397 11:11:58

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 34626

تاریخ انتشار : 13/09/1394 - 20:52

واکنش وزیر نفت عربستان به افزایش تولید ایران

وزیر نفت عربستان با اصرار بر حفظ تولید نفت این کشور در سطح 12.5 میلیون بشکه در روز گفت: تقاضای موجود در بازار می تواند سال آینده افزایش تولید ایران را جذب کند.

به گزارش سوادکوه آنلاین، در آستانه آغاز نشست رسمی وزرای نفت کشورهای عضو سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) مقامات ارشد اعضای مهم و تاثیرگذار اوپک نظر خود را در خصوص نشست امروز  بیان کردند.

علی النعیمی، وزیر نفت عربستان گفت، از حضور همه در بازار استقبال می شود. وی ضمن پیش بینی در پیش بودن نشستی آسان افزود، ما تمایل داریم با هر کسی که به توازن بازار کمک می کند همکاری کنیم.

النعیمی همچنین گفت، ما مسئولیت داریم ظرفیت تولیدمان را در سطح 12.5 میلیون بشکه در روز حفظ کنیم.

وی ضمن بی اساس خواندن شایعات در خصوص پیشنهاد عربستان درباره کاهش تولید گفت، تقاضای موجود در بازار می تواند در سال آینده افزایش تولید ایران را جذب کند.

ایران تاکید دارد عربستان و سایر کشورهایی که در پی تحریم ها علیه این کشور تولید نفت خود را افزایش داده اند اکنون با بازگشت نفت ایران به بازار باید تولید خود را کاهش دهند.

وزیر نفت عراق هم گفت، قیمت عادلانه برای هر بشکه نفت 70 دلار است. وی اعلام کرد که صادرات نفت عراق در سال 2016 به روزانه 3.6 میلیون بشکه خواهد رسید.

وی همچنین گفت، هیچ یک از اعضا پیشنهاد اعمال تعرفه های کشور به کشور در درون اوپک را مطرح نکرده است.  این مقام عراقی همچنین متوسط تولید روزانه نفت کشورش در سال 2016 را 4.5 میلیون بشکه برآورد کرد.

وزیر نفت عراق ابراز امیدواری کرد که توافقی در نشست امروز به دست آید که به افزایش قیمت نفت در سال 2016 کمک کند.

وزیر نفت ایران نیز گفت، انتظار ندارد اوپک اقدام خاصی در نشست امروز صورت دهد.

 

منبع : تسنیم
دیدگاه شما در مورد : واکنش وزیر نفت عربستان به افزایش تولید ایران

واکنش وزیر نفت عربستان به افزایش تولید ایران

  • پربازدیدترین ها