چهار شنبه 05 اردیبهشت 1397 11:23:32

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 34620

تاریخ انتشار : 13/09/1394 - 18:56

حمایت چین از اقدام نظامی روسیه در سوریه

وزارت خارجه چین اعلام کرد که کشورش از اقدام نظامی روسیه در سوریه که در جهت قوانین جهانی صورت می‌گیرد، حمایت می‌کند.

به گزارش سوادکوه آنلاین، وزارت خارجه چین اعلام کرد که اقدام ضد تروریستی روسیه در سوریه در راستای قوانین جهانی صورت می‌گیرد و چین همواره از این اقدام حمایت می‌کند.

بنابر گزارش خبرگزاری «تاس»، «هوا چونینگ» سخنگوی وزارت خارجه چین امروز با اعلام این مطلب افزود: «ما همیشه از اقدامات کشورها از جمله روسیه در جهت قوانین جهانی حمایت کرده‌ایم و حملات روسیه علیه داعش در سوریه هم شامل همین موارد می‌شود. ما حمایت خودمان را پیشتر هم اعلام کرده بودیم و گفته بودیم که روسیه بنابر درخواست دولت سوریه وارد مبارزه با گروه‌های تروریستی شده است.»

چونینگ افزود: «ما همواره حامی اقدامات ضد تروریستی بوده‌ایم که در راستای قوانین جهانی هستند. همچنین اقداماتی که دولت کشور متبوع هم آنها را تائید کند.»

این مقام چینی تصریح کرد که چین متوجه سخنان روز پنجشنبه «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه است از جمله درخواست تجدید‌نظر وی به منظور شکل‌گیری ائتلافی جهانی برای مبارزه با داعش به رهبری سازمان ملل.

سخنگوی وزارت خارجه چین گفت که کشورش هم از جامعه جهانی خواسته است تا اقدام مشترکی برای مبارزه با تروریسم پیگیری کند و این برنامه زیر نظر سازمان ملل صورت گیرد که چنین اقدامی هم در راستای فعالیت‌های روسیه است.


منبع : فارس
دیدگاه شما در مورد : حمایت چین از اقدام نظامی روسیه در سوریه

 حمایت چین از اقدام نظامی روسیه در سوریه

  • پربازدیدترین ها