شنبه 25 آذر 1396 08:40:06

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 34597

تاریخ انتشار : 13/09/1394 - 13:11

روایت خبرگزاری فرانسه از عزاداری زائران اربعین

خبرگزاری فرانسه در گزارشی درباره مراسم اربعین حسینی (ع) نوشت: میلیون ها زائر، مراسم اربعین را در شهر مقدس کربلا برگزار کردند.

به گزارش سوادکوه آنلاین، خبرگزاری فرانسه در گزارشی از کربلا نوشت: میلیون ها زائر پنجشنبه مراسم اربعین حسینی را در شهر مقدس کربلا که تحت تدابیر شدید امنیتی قرار دارد ،به جا آوردند.

در ابن گزارش آمده است: دریایی از جمعیت که لباس سیاه به تن داشتند و به سر و سینه می‌زدند به سمت حرم امام حسین(ع) در حرکت بودند.

اربعین ،‌یکی از بزرگترین تجمعات مذهبی جهان ،‌پایان چهل روز عزاداری برای این امام شیعیان را که سال 680 میلادی به دست سپاهیان یزید در نبرد کربلا به شهادت رسید،‌ رقم می زند.

نویسنده این گزارش ادامه داد: برخی از شیعیان حتی از شهرهای بسیار دور مانند بصره (در 500 کیلومتری در جنوب عراق)‌ آمده بودند.

به گفته علی عقیل طریحی، استاندار کربلا ،‌دست کم حدود 20 میلیون زائر در طول 40 روز اخیر این شهر مقدس را زیارت کرده اند، که به گفته وی رکوردی تاریخی به حساب می آید.

پنج میلیون خارجی و غالبا ایرانی، ‌در این مراسم شرکت کرده اند.

نویسنده این مقاله در ادامه نوشت: مراسم اربعین بارها بر اثر حملات گروه های افراطی به خاک و خون کشیده شده است. یکی از این گروه های افراطی گروه داعش است که بخش های گسترده ای از خاک عراق را به تصرف خود در آورده و به جامعه شیعیان اعلام جنگ کرده است.

مقامات استان برای پیشگیری از حملات به این تجمع بزرگ ،‌30 هزار نفر از نیروهای امنیتی را در کربلا و اطراف این شهر واقع در 80 کیلومتری جنوب بغداد ،‌بسیج کرده اند. استان کربلا با 700 هزار جمعیت هم مرز استان انبار است.

استان الانبار پایگاه داعش است که نیروهای دولتی عراق برای بیرون راندن اعضای این گروه از این استان سنی نشین هم مرز با سوریه با دشواری مواجه هستند .

زائران درحالی که پرچم هایی به رنگ سیاه ،‌قرمز و سبز و نیز تصاویر امام حسین (ع) را در دست داشتند و شعارهای بیعت با امام را سر می دادند،‌ درحال حرکت بودند.


منبع : تسنیم
دیدگاه شما در مورد : روایت خبرگزاری فرانسه از عزاداری زائران اربعین

 روایت خبرگزاری فرانسه از عزاداری زائران اربعین