دوشنبه 04 تیر 1397 14:33:31

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 34542

تاریخ انتشار : 12/09/1394 - 14:31

جشن اینترنتی داعش پس از تیراندازی مرگبار کالیفرنیا

گروه تروریستی داعش پس از تیراندازی منطقه «سن برناردینوی» ایالت کالیفرنیای آمریکا، با ساخت هشتگِ «آمریکا-سوختن»، وقوع این حادثه مرگبار را جشن گرفت.

به گزارش سوادکوه آنلاین، به نقل از پایگاه اینترنتی «وُکاتیو،» تروریست‌های افراطی داعش چند ساعت پس از تیراندازی مرگبار در منطقه «سن برناردینوی» ایالت «کالیفرنیای» آمریکا، با ساخت هشتگ «آمریکا-سوختن» (#America_Burning (، وقوع این حادثه وحشتناک را جشن گرفتند. با اینحال، گروه تکفیری-صهیونیستی داعش مسئولیت این قتل‌عام را بر عهده نگرفته است.

تحقیقات تحلیلگران «وُکاتیو،» نشان می‌دهد بسیاری از کاربران اینترنتی حامی داعش با تبادل اطلاعات در دنیای مجازی و ابراز شادی از وقوع این اقدام دلخراش، سه عامل تیرانداز آن را تحسین می‌کنند. 

یک عنصر داعشی در صفحه توییتر خود به زبان عربی نوشت: «سه شیر باعث افتخار ما شدند. آن‌ها هنوز زنده هستند. خیابان‌های کالیفرنیا مملو از نیروهای مسلح پلیس شده است. آمریکا در آتش می‌سوزد.»

یکی دیگر از کاربران داعشی نیز در یک صفحه عربی تبادل اطلاعات، از این حادثه به‌عنوان «جهنم» آمریکا نام برد.

در تیراندازی شب گذشته سالن همایش «مرکز اینلند ریجِنال سنتر» - مرکز حمایت از معلولان- در منطقه «سن برناردینوی» ایالت کالیفرنیای آمریکا، 14 نفر کشته و بیش از 17 نفر زخمی شدند. پلیس می‌گوید «سید فاروق،» یکی از عاملان تیراندازی و کارمند «اداره بهداشت عمومی سن برناردینو،» در جریان درگیری با نیروهای پلیس کشته شد.

 

 


منبع : باشگاه خبرنگاران
دیدگاه شما در مورد : جشن اینترنتی داعش پس از تیراندازی مرگبار کالیفرنیا

جشن اینترنتی داعش پس از تیراندازی مرگبار کالیفرنیا

  • پربازدیدترین ها