یکشنبه 30 اردیبهشت 1397 18:32:33

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 34532

تاریخ انتشار : 12/09/1394 - 12:56

اشپیگل:عربستان عامل بی ثباتی درجهان عرب است

اشپیگل روز چهارشنبه نوشت ، سازمان اطلاعات خارجی آلمان (BND) درباره نقش بی ثبات کننده عربستان در جهان عرب هشدار داد.

اشپیگل:عربستان عامل بی ثباتی درجهان عرب است

به گزارش سوادکوه آنلاین، هفته نامه آلمانی «اشپیگل» روز چهارشنبه با استناد به یک گزارش داخلی سازمان «بی ان د» نوشت: عربستان در دوران رهبری ملک سلمان پادشاه جدید این کشور یک «سیاست مداخله جویانه غریزی» را دنبال کرده است.

بنا بر تحلیل سازمان اطلاعات خارجی آلمان ، ملک سلمان و پسرش «محمد» که وزیر دفاع عربستان است، می خواهند خود را رهبران جهان عرب جلوه دهند.

این گزارش می افزاید: عربستان سعودی تلاش می کند تا از طریق تقویت قدرت نظامی و همچنین ایجاد ائتلاف های جدید منطقه ای ، برنامه کار سیاست خارجی خود را گسترش دهد.

سازمان «بی ان د» همچنین هشدار داد که سیاست کنونی عربستان ممکن است به روابط دوستانه این کشور با سایر کشورها و بخصوص متحدان ریاض در منطقه خلیج فارس لطمه بزند.

بنا به گزارش اشپیگل ، سازمان اطلاعات خارجی آلمان می افزاید که هدف اصلی ریاض برکنار کردن بشار اسد رئیس جمهوری سوریه از قدرت است.

این گزارش در خصوص جنگ یمن نیز خاطرنشان می کند که عربستان سعودی آمادگی پذیرش «خطرات نظامی ، سیاسی و مالی» بی سابقه را به منظور دنبال کردن آمال منطقه ای خود دارد.

گزارش سازمان اطلاعات خارجی آلمان همچنین می گوید که بی اعتمادی فزاینده ریاض به آمریکا ، دلیل اصلی نبرد قدرت منطقه ای با ایران است.

 


منبع : تسنیم
دیدگاه شما در مورد : اشپیگل:عربستان عامل بی ثباتی درجهان عرب است

اشپیگل:عربستان عامل بی ثباتی درجهان عرب است

  • پربازدیدترین ها