شنبه 25 آذر 1396 04:49:07

 

 

  

 

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبار سوادکوه
چاپ

کد خبر : 345

تاریخ انتشار : 16/07/1392 - 17:27

گزارش اختصاصی از سوادکوه:

پنجمین قربانی هم مسئولین را بیدار نکرد

پس از مرگ پنجمین نفر در تصادف دیشب گویی عبور طالع رودبار باید به ازای هر ماه یک قربانی دهد تا مسئولین محترم به فکر حل معضل آن بیافتند.

پنجمین قربانی هم مسئولین را بیدار نکرد

سوادکوه- عبور طالع رودبار يکي از نقاط حادثه خيز محور سوادکوه مي باشد. از چندي پيش يک شرکت پيمانکاري اقدام به دو بانده نمودن محور سوادکوه در اين منطقه نموده است. با اينکه چندين ماه از آغاز پروژه مي گذرد اين باند جديد هنوز آماده بهره برداري نگرديده است . اين پيمانکار قبل از اتمام باند جديد اقدام به نصب گارد ريل در اين قسمت از محور سوادکوه نمود.

با نبود علائم  هشداري به اندازه کافي، مسافراني که از اين قسمت عبور مي نمايند با ديدن اين گارد ريل تصور مي کنند جاده دو بانده مي باشد و با آرامش و بدور از هيچ گونه دغدغه و استرسي در لاين سمت چپ شروع به حرکت  با سرعت بالا مي نمايند و حتي لحظه اي به ذهنشان خطور نمي کند که اين جاده دو طرفه است. متاسفانه اين مسئله تا کنون باعث شده بيش از دهها تصادف طي چند ماه اخير در اين نقطه اتفاق بيافتد و بر اثر اين تصادفات چندين نفر از هم ميهنان عزيزمان جان خود را از دست بدهند.

شانزدهم اردیبهشت ماه  امسال بود که اولین خبر در مورد تصادف منجر به فوت یک دستگاه پژو ویک دستگاه کامیون در عبور طالع رودبار محور سوادکوه منتشر شد.

پس از گذشت 5 ماه از انتشار اولین خبر در مورد تصادف منجر به فوت منطقه طالع رودبارشب گذشته قصه تکراری تصادف برای چندمین بار تکرار شد تا شمار قربانیان این قصه به 5 نفر برسد.

در حادثه دیشب یک دستگاه اتومبیل پراید در حین  حرکت در لاین مخالف بود که ناگهان با کامیونی که از روبه رو در حال آمدن بود برخورد می کند. در این حادثه که ساعت 18:30 اتفاق افتاد راننده پراید در دم جان سپرد و هر سه سرنشین آن به شدت مصدوم شدند. مصدومین پس از انجام عملیات رها سازی از سوی امدادگران توسط عوامل امدادی راهی بیمارستان شدند.

به گفته شاهدین ماجرا مسدود نبودن مسیری که هنوز افتتاح نشده و نبود علائم هشدار دهنده کافی سبب شده تا راننده گمان کند مسیر یک طرفه است.

با اینکه خبرنگار ما از طریق یک از نمایندگان موضوع را پیگیری نمود و اهالی منطقه نیز بارها وضعیت موجود را به مسئولین گزارش داده اند اما هنوز اقدام موثری صورت نگرفته است. تاسف قضیه وقتی بیشتر می شود که بدانید اداره پلیس راه سوادکوه پس از بررسی چند تصادف اخیر در این نقطه مقصر اصلی  را مشخص نموده و طی نامه ای آن را به اطلاع مراجع ذی ربط رسانده است، اما مقصرین این ماجرا تا کنون هیچ واکنشی از خود نشان نداده اند و وضعیت به مانند گذشته است.

نمی دانم نصب تابلو های هشداری و بستن دو طرف مسیر جاده ای که هنوز افتتاح نشده چه میزان هزینه دارد اما هرچه که هست مطمئنا از دیه یک انسان کامل بسیار کمتر می باشد .

گویی عبور طالع رودبار  باید به ازای هر ماه یک قربانی دهد تا مسئولین محترم به فکر حل معضل آن بیافتند. خون این 5 نفر به گردن چه کسانی است؟ آیا کسانی که با سهل انگاری و اهمال کاری وظایف خود را به خوبی انجام نداده اند نباید پاسخگو باشند؟

وب سایت سوادکوه آنلاین به نمایندگی از مردم سوادکوه از تمامی مسئولین مربوطه می خواهد با جدیت تمام این موضوع را پیگیری و با متخلفین برخورد قاطع شود.

تلاش ها برای مصاحبه با افراد مسئول تا کنون بی نتیجه بوده اما منتظر شنیدن اخبار جدیدی از این ماجرا در سوادکوه آنلاین باشید. پیگیری ها همچنان ادامه دارد.

برای دیدن اخبار مرتبط به اینجا و اینجا مراجعه فرمایید.برای این پست 2 دیدگاه مطرح شده است. شما نیز دیدگاه خود را بیان کنید
 • پاسخ به نظر پنج شنبه 18 مهر 1392 - 11:31
  امدادگر

  من از امدادگران سوادکوه هستم در صبح روز حادثه هم در پایگاه امدادی بودیم که این خبر را شنیدم . بعد از رفتن به محل حادثه ،خانواده ای را دیدم که سرپرست و پدر خود را به دلیل سهل انگاری مسئولان از دست دادن .ظاهرا تنها چیزی که در اینجا اصلا اهمیتی نداره جان مردم است.امیدوارم روزی مسئولانمان یا فرزندانشان در این محور به دلیل سهل انگاری خودشان دچار حادثه شوند تا شاید اندکی فکر مردم کنند .آن روز سخت هیچگاه از ذهنم بیرون نمی رود !!سه تا از دخترها و همسر این راننده تو ماشین بودند بیچاره ها چقدر گریه شیون می کردند.....

  2 0
 • پاسخ به نظر جمعه 19 مهر 1392 - 01:15
  سرخکلایی

  یک نفر که خوبه صدها هزار نفر هم که بمیرند خیالشون نیست، حالا اگه یه مسئول باشه یا یه نفر مهم ببین چیکار می کنند ما آدمای عادی زیاد مهم نیستیم! باید مسئول یا آدم مهمی باشیم تا ارزش پیدا کنیم. ممنون از کامنت زیباتون

  2 0
دیدگاه شما در مورد : پنجمین قربانی هم مسئولین را بیدار نکرد

پنجمین قربانی هم مسئولین را بیدار نکرد