یکشنبه 02 اردیبهشت 1397 22:46:48

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 34486

تاریخ انتشار : 11/09/1394 - 15:55

فرار گسترده سرکردگان داعش از سوريه به عراق

الشرق الاوسط از فرار گسترده سرکردگان داعش به همراه خانواده هایشان از شهرهای الرقه و الحسکه سوریه به شهرهای اطراف موصل در عراق خبر داد.

به گزارش سوادکوه آنلاین، مناف العبیدی در گزارشی از اوضاع سوریه و عراق در روزنامه الشرق الاوسط چاپ لندن نوشت شمار زیادی از فرماندهان داعش در روزهای گذشته به ویژه در دو روز گذشته، همراه خانواده هایشان با صدها دستگاه خودروی دو دیفرانسیل (شاسی بلند) از شهرهای شمال سوریه به ویژه الرقه و الحسکه، به شهرهای عراق در غرب الرمادی گریخته اند.

از جمله این شهرها، شهر القائم در چهارصد و پنجاه کیلومتری غرب الرمادی مرکز استان الانبار است. 

عناصر فراری داعش پس از اقامتی کوتاه در این شهرها، در نهایت عازم الموصل مرکز به اصطلاح خلافت اسلامی خود می شوند. این در حالی است که یحیی رسول الزبیدی سخنگوی فرماندهی عملیات مشترک (نیروهای امنیتی و نیروهای داوطلب مردمی) عراق اعلام کرد ارتش عراق از مردم شهر الرمادی خواسته است تا فرصت هست از این شهر خارج شوند زیرا عملیات آزادسازی شهر به زودی آغاز خواهد شد. 

الشرق الاوسط تصریح کرده است عملیات هوایی روسیه و ائتلاف بین الملل مجال را برای عناصر داعش در الرقه در شمال سوریه به شدت ناامن و تنگ کرده است به گونه ای که آنان فرار را بر قرار ترجیح داده اند و به سوی عراق می گریزند هر چنر جنگنده های عراقی نیز گاه و بیگاه آنان را در راه موصل هدف قرار می دهند. 

 
 
 
 
 
 
 

منبع : خبرگزاری صدا و سیما
دیدگاه شما در مورد : فرار گسترده سرکردگان داعش از سوريه به عراق

فرار گسترده سرکردگان داعش از سوريه به عراق

  • پربازدیدترین ها