یکشنبه 03 تیر 1397 13:49:52

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 34465

تاریخ انتشار : 11/09/1394 - 10:57

اسد: اردوغان کنترل اعصابش را از دست داده است

رئیس جمهور سوریه گفت: اردوغان کنترل اعصابش را از دست داده است، زیرا شکست وی در سوریه، پایان حیات سیاسی او را رقم خواهد زد.

اسد: اردوغان کنترل اعصابش را از دست داده است

به گزارش سوادکوه آنلاین، بشار اسد – رئیس جمهور سوریه – در گفتگو با شبکه تلویزیونی "چک" اظهار داشت: "رجب طیب اردوغان -- رئیس جمهور ترکیه --  کنترل اعصابش را از دست داده است. زیرا شکست وی در سوریه، پایان حیات سیاسی او را رقم خواهد زد."
  
وی تصریح کرد: "هیچ کشوری -- تا وقتی که خود از تروریسم حمایت مستقیم تسلیحاتی می کند و با بزرگترین حامی تروریسم در جهان یعنی عربستان ائتلاف می کند -- نمی تواند با تروریسم بجنگد؛ زیرا این دو با هم در تناقض هستند." 

بشار اسد افزود: "اولین گام برای شکست دادن گروههای تروریستی در سوریه، قطع کمک تسلیحاتی و مالی به آنها و جلوگیری از سرازیر شدن تروریستها به سوریه است که خصوصا از طریق ترکیه با حمایت عربستان و قطر، وارد این کشور می شوند. 

رئیس جمهور سوریه گفت: "مشکل اینجاست که ما درحالی با تروریستها می جنگیم که آنها از حمایتهای بی حد و اندازه کشورهای مختلف به خصوص کشورهای منطقه برخوردارند و برخی کشورهای غربی هم این کمکها را نادیده می گیرند." 

بشار اسد اظهار داشت: "روسیه از آنجا که خود حامی قانون بین الملل و حافظ ثبات در منطقه و کل جهان است، از دولت سوریه حمایت می کند؛ در حالی که آمریکا همیشه سعی در بسط سیطره و سلطه بر جهان داشته است. از آنجا که سوریه یک کشور مستقل است، آمریکا نمی تواند وجود کشوری را که به او "نه" می گوید، تحمل کند." 

اسد درباره حضور نظامی روسیه در سوریه و موضع گیری های رجب طیب اردوغان در پی سرنگونی جنگنده روس گفت: "اردوغان، کنترل خود را از دست داده است. زیرا مداخله روسیه موازنه قوا را در سطوح میدانی به هم زده است و این امر باعث شکست اردوغان در سوریه شده است. شکست گروههای تروریستی تحت کنترل وی به معنای پایان زندگی سیاسی اوست. از این رو، اردوغان می کوشد به هر قیمتی که شده مانع تحقق هرگونه پیروزی شود. او در این راه از هر کاری از دستش برآید، مضایقه نمی کند؛ اما من بعید می دانم که با این رفتار بتواند تغییری در موازنه موجود ایجاد کند. جنگ با تروریسم ادامه دارد و روسیه مثل همیشه با قدرت در روند مبارزه با تروریسم شرکت می کند."

 
 

منبع : العالم
دیدگاه شما در مورد : اسد: اردوغان کنترل اعصابش را از دست داده است

اسد: اردوغان کنترل اعصابش را از دست داده است

  • پربازدیدترین ها