دوشنبه 28 خرداد 1397 18:13:27

 

 

 

  

 

 

 

   

 

  

 

   

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

آخرین اخبار ایران و جهان
چاپ

کد خبر : 34437

تاریخ انتشار : 10/09/1394 - 20:30

تبریک حزب الله به مناسبت آزادی 16 نظامی لبنانی

حزب الله لبنان در بیانیه ای آزادی نظامیان لبنانی از دست تروریست ها را تبریک گفت و ابراز امیدواری کرد که سایر زندانیان نیز در نزدیک ترین زمان ممکن آزاد شوند.

به گزارش سوادکوه آنلاین، به نقل از المنار، حزب‌الله لبنان با صدور بیانیه‌ای آزادی نظامیان لبنانی از اسارت گروه های تروریستی بعد از گذشت نزدیک به یک  سال و نیم را به تمام مردم این کشور بویژه خانواده های نظامیان آزاد شده تبریک گفت. این بیانیه همچنین ابراز امیدواری کرد که سایر زندانیانی که همچنان در اسارت هستند، در نزدیک‌ترین زمان ممکن آزاد شوند تا همه لبنانی‌ها شاد شده و این پرونده سیاه به صورت کامل و بدون بازگشت بسته شود.

حزب‌الله لبنان در این بیانیه همچنین ضمن ابراز همدردی با خانواده‌های نظامیان شهید شده به دست گروه‌های تکفیری ، به ویژه کسانی که به صورت فجیع در اسارت به شهادت رسیدند، ابراز امیدواری کرد که تروریست‌های عامل این جنایت‌ها مجازات کامل خود را دریافت کنند.

حزب الله در این بیانیه از تمامی جریان‌ها و گروه‌ها بویژه عباس ابراهیم مدیر امنیت عمومی لبنان که در مسیر تحقق عملیات آزادسازی نظامیان لبنانی تلاش کرده - و همچنان این تلاش‌ها ادامه دارد – تشکر و قدردانی کرد.

صبح امروز بعد از 18 ماه نظامیان ربوده شده لبنانی از اسارت گروه تروریستی النصره نجات پیدا کردند. این اتفاق با عملیات توافقی صورت گرفت که بین نیروهای امنیت عمومی لبنان و تروریست های النصره با میانجگری قطر حاصل شد.

نظامیان آزاد شده به محض رسیدن به منطقه اللبوه در بقاع از سیدحسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان و عباس ابراهیم مدیر کل امنیت عمومی این کشور تشکر و قدردانی کردند. یکی از این نظامیان اتفاقات انجام شده را "یک پیروزی برای سیدحسن نصرالله" توصیف کرد.

به این ترتیب بعد از 18 ماه، 16 نظامی ربوده شده لبنانی رنگ آزادی را دیدند، آنها به وسیله خودروهای امنیت عمومی و ارتش لبنان به منطقه اللبوه و از آنجا به مقر فرماندهی هنگ هشتم ارتش لبنان منتقل شده  و از آنجا به کاخ نخست وزیری در بیروت برده شدند تا استقبال رسمی از آنها انجام شود.


منبع : تسنیم
دیدگاه شما در مورد : تبریک حزب الله به مناسبت آزادی 16 نظامی لبنانی

تبریک حزب الله به مناسبت آزادی 16 نظامی لبنانی

  • پربازدیدترین ها